Mariusz Skoneczny i Piotr Ostrowski medalistami Mistrzostw Polski

404
Piotr Ostrowski

brązowym medalistą Mistrzostw Polski mężczyzn w odmianę 10 bil Kielce 2014. Dwa tygodnie temu wywalczył tytuł mistrza Polski w Akademickich MP w 8 – bil Łódź 2014.
 

*******
 
W środę 17 grudnia Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyjął nowych członków. Wśród dziesięciu organizacji aplikujących był Polski Związek Bilardowy. Prezentacje PZBil przedstawili Marcin Krzemiński – Prezes Honorowy oraz Grzegorz Kędzierski – Prezes Zarządu. Przedstawiona prezentacja została przyjęta dużymi brawami. W głosowaniu 38 członków poparło wniosek Polskiego Związku Bilardowego, a tylko jeden wstrzymał się od głosu. Polski Związek Bilardowy został więc członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego!
 

 
 
 
"To wspaniała historyczna chwila dla polskiego sportu bilardowego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że zostaliśmy przyjęci w tak zaszczytne i znakomite grono. To potwierdzenie, że bilard jest sportem wszystkich. Cieszy niezmiernie fakt bardzo ciepłego przyjęcia za strony wszystkich członków Zarządu i zaskakująca duża znajomość pracy wykonywanej przez PZBil. Przed nami teraz ogromna praca w przygotowanie reprezentacji na Igrzyska Sportów Nieolipmpijskich – The World Games 2017 i dalszy praca nad popularyzacją sportu bilardowego. Wszystko po to aby w przyszłości bilard mógł wejść na olimpijskie areny" powiedział prezes PZBil Grzegorz Kędzierski.
 
 
Wyniki Mariusza Skonecznego (tutaj czytaj)
Źródło: Dariusz Kobacki oraz Polski Związek Bilardowy