Debata w Ujeździe Bezpieczna Kobieta

659
Organizatorem debaty był Wójt Gminy Ujazd p. Artur Pawlak i Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. mł. insp. Gabriel Olejnik, patronat nad debatą objął starosta tomaszowski p. Mirosław Kukliński.
 
Debata celowo została zorganizowana 9 marca, ponieważ był to również prezent z okazji Dnia Kobiet, wszystkie obecne na sali Panie otrzymały z tej okazji kwiaty i upominki. Dzięki uprzejmości i ogromnemu zaangażowaniu Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niewiadowie Katarzyny Rutkowskiej-Bernackiej debata mogła odbyć się w tak wspaniałym miejscu, w debacie uczestniczyło około 300 osób. Prelegentami debaty byli: rzecznik tomaszowskiej policji nadkom. Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska która omówiła tematykę bezpieczeństwa zwracając uwagę jak nie stać się ofiarą przestępców, p. Agnieszka Drzewoska Łuczak – rzecznik konsumenta, omówiła prawa konsumentów, dr Jolana Życka – Podkowska przedstawiła temat – Bezpiecznie to zdrowo, Apteka to nie supermarket, żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej por. Robert Baliński i st. szer. Paweł Pawlikowski w sposób praktyczny przeprowadzali instruktarz i przekazywali cenne uwagi jak kobiety powinny się zachowywać w przypadku zagrożeń.
 

 

 
Pani Ewa Radziewicz – kreator wizerunku przedstawiła prezentację nt. Bezpieczeństwo poprzez właściwe nastawienie do życia i codziennych problemów. Oprócz zagadnień tematycznych związanych z bezpieczeństwem, debacie towarzyszyły wspaniałe dodatkowe inwencje. Pani Radziewicz z miejscową kosmetyczką i fryzjerką przeprowadziły wspaniałą metamorfozę na jednej z pań z Ujazdu, pokazały jak zmiana wizerunku wpływa na samopoczucie kobiet a tym samym bezpieczeństwo, przekazały cenne informacje dotyczące autoprezentacji. Ponadto Panie mogły skorzystać z porad wizerunkowych, o które zadbała Iwona Gawron wraz z słuchaczkami z Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Łódzkiego (były to porady wizerunkowe, masaże dłoni, twarzy itp.), można było skosztować przysmaków sporządzonych przez panie z firmy betterware a pani Aga Burian rozdawała uczestniczkom słodkości przez siebie upieczone. Swoją obecnością debatę uświetnili przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, starosta tomaszowski p. Mirosław Kukliński, p. Wojciech Zawalski – Dyrektor Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej, Pani Prezydent Zofia Szymańska, Członek Zarządu P. Barbara Robak, proboszcz miejscowej parafii, przedstawiciele firm z Ujazdu, strażacy oraz mieszkańcy gminy Ujazd i Tomaszowa i oczywiście lokalne media. Debata była bardzo dobrze odebrana przez mieszkańców, którzy dziękując wójtowi prosili go o częstsze tego typu inicjatywy.