Przekazanie obowiązków Dowódcy w 7dlot.

835
Takimi słowami zwrócił się do podpułkownika pilota Jacka Wajdy zdający obowiązki Dowódcy 7 dywizjonu podpułkownik pilot Zbigniew Mitura.
W piątek, 13 marca 2015r., na terenie kompleksu koszarowego 7 dywizjonu lotniczego w Nowym Gliniku odbył się uroczysty Apel z okazji przekazania obowiązków Dowódcy 7 dywizjonu lotniczego. Uroczystość poprzedzona była pożegnaniem ppłk Wajdy na Sali Tradycji w Dowództwie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie dotychczas pełnił służbę na stanowisku Szefa Szkolenia Lotniczego 25 BKPow.
Na uroczystość zaproszono przedstawicieli samorządów powiatu i miasta Tomaszowa Mazowieckiego, oficjalne delegacje i przedstawicieli gmin, organizacje pozarządowe, przyjaciół i sympatyków wojska oraz Dowództwo i Sztab 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.
 
Meldunek o gotowości pododdziałów 7 dywizjonu lotniczego Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownikowi doktorowi Stanisławowi Kaczyńskiemu złożył Dowódca uroczystości – major Marek Szymczyk.
Po odczytaniu Rozkazu Personalnego o zwolnieniu ze stanowiska Dowódcy 7 dlot. ppłk pilota Zbigniewa Mitury i wyznaczeniu na stanowisko nowego Dowódcy ppłk pilota Jacka Wajdy w obecności zaproszonych gości nastąpiło uroczyste przekazanie obowiązków wraz z przekazaniem sztandaru 7 dywizjonu lotniczego. Następnie, wysłuchano przemówień i podziękowań przygotowanych specjalnie na tę okoliczność.
„Przekazałem je z dumą, satysfakcją, poczuciem spełnienia i dobrze wykonanej pracy…Służba w 7 dywizjonie lotniczym była zaszczytnym obowiązkiem. Każdy dzień był wspaniałym doświadczeniem na drodze do tworzenia idealnego jutra…” stwierdził w swoim wystąpieniu ppłk Mitura.
Ostatnim elementem Apelu było wspólne zdjęcie, natomiast oprawę muzyczną podczas ceremoniału przekazania obowiązków zapewniła Orkiestra Wojska Polskiego.
Meldunek o zakończeniu uroczystości  zakończył oficjalną część spotkania.