ZUS nie ma dla nich tajemnic

561
16 marca 2015 r. odbył się w Łodzi, wojewódzki etap konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, organizowanego przez ZUS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z całego województwa do współzawodnictwa zakwalifikowało się 16 szkół.
 

 
Tomaszowski Oddział ZUS reprezentowały trzy szkoły: ZSP nr. 1 im. T. Kościuszki – znany wszystkim jako "Mechanik", ZSP nr. 2 im. S. Staszica, w którym szkoli się między innymi przyszłych ekonomistów oraz II LO z Bełchatowa. Trzy osobowe drużyny musiały rozwiązać test wielokrotnego wyboru zawierający 23 pytania oraz odpowiedzieć na dwa pytania otwarte, opisowe. Z młodych Tomaszowian najlepsi okazali się uczniowie ZSP nr.2 zdobywając ogółem 108 punktów na 129 możliwych i zajmując w ogólnej klasyfikacji III miejsce.
 
Drużyna ZSP nr. 1 w osłabionym, dwuosobowym składzie zajęła bardzo dobre X miejsce.
 
Na spotkaniu, które odbyło się 23 marca br. uczniom i przygotowującym ich nauczycielom  gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów złożył Pan Krzysztof Smejda Dyrektor Oddziału ZUS w Tomaszowie Maz.
 

 
Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w następnych edycjach konkursu oraz w programie edukacyjnym "Lekcje z ZUS".