DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI & FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI W WYSPIAŃSKIM

485
Podczas Dni Otwartych, zorganizowanych pod nazwą: „Festiwalu Umiejętności”, przyszli uczniowie mogli zwiedzić szkołę i wziąć czynny udział w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach.

Zainteresowani nauką w Technikum Usług Fryzjerskich mogli obejrzeć specjalnie na tę okoliczność przygotowane występy absolwentów szkoły: Edyty Biegały i Kuby Wolaka, którzy zaprezentowali swoje fryzjerskie talenty i trudną sztukę artystycznej stylizacji. Mogli także poznać dorobek Antoniego Cierplikowskiego – mistrza sztuki fryzjerskiej, światowej sławy artysty i wielkiego Polaka, znanego w świecie pod imieniem Antoine’a.

 
Pokazy fryzjerskie zakończyło przedstawienie słowno – muzyczne „Walizka pełna marzeń” w wykonaniu uczniów ze szkolnego koła teatralnego.

W ramach festiwalowych prezentacji swoimi umiejętnościami pochwaliły się także uczennice z klas o profilu fryzjerskim: Joanna i Dominika Bolarczykówny, Sandra Kłos, Dominika Rudzka i Paulina Przywara, które pod okiem nauczycielek zawodu przygotowały artystyczne stylizacje fryzur: z początku XX wieku, z lat 70-tych i współczesnych. Przybyli goście mogli również poddać się stylizacjom fryzjerskim, a także sprawdzić własne umiejętności, realizując różne pomysły fryzur.

Ciekawe formy przewidziano również dla przyszłych grafików. Podczas zajęć z nauczycielami zawodu mogli między innymi zapoznać się z możliwościami zastosowania geometrii komputerowej w matematyce oraz współtworzyć wizualizację pomieszczeń z wykorzystaniem grafiki trójwymiarowej. Atrakcją było również złożenie swojego podpisu elektronicznego i wycięcie go na ploterze.

Młodzież zainteresowana zawodem fototechnika miała natomiast okazję zwiedzić szkolne atelier i zapoznać się ze znajdującym się tam profesjonalnym sprzętem. Podczas zajęć plenerowych mogła wykonać zdjęcia portretowe, a następnie przeprowadzić ich korektę w programie Adobe Photoshop i wydrukować w różnych formatach.

Swoje możliwości sprawdzali również gimnazjaliści uzdolnieni artystycznie. W ramach zajęć warsztatowych nauczyciele rysunku i malarstwa „na gorąco” oceniali wykonywane przez nich prace, a także udzielali fachowych porad. Przyszli uczniowie tego kierunku mogli również uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do egzaminu wstępnego i tworzeniu graffiti na banerze rozwieszonym na szkolnym placu .

Prawdziwą atrakcją dla młodzieży gimnazjalnej były liczne zajęcia sportowe, między innymi: konkurs rzutów do kosza na czas, pokazowy trening piłki nożnej w wykonaniu uczniów szkoły oraz pokaz lotu drona z zastosowaniem technologii 3D.

 
Kwietniowe Dni Otwarte w ZSP6 spotkały się z zainteresowaniem i uznaniem odwiedzających szkołę gimnazjalistów.
 
W swojej ofercie edukacyjnej na rok 2015/2016 szkoła proponuje im następujące kierunki kształcenia:

• Technik Usług Fryzjerskich,
• Technik Cyfrowych Procesów Graficznych,
• Fototechnik,
• Liceum Plastyczne.

Wszystkie są równie atrakcyjne i twórcze, a ZSP 6 jest bezpiecznym i przyjaznym miejscem, w którym będą mogli wzbogacić swoją wiedzę i rozwijać artystyczne pasje.

 
Zainteresowanych nauką u nas prosimy o zalogowanie się do systemu elektronicznego naszej szkoły.
 
Szczegółowe informacje o szkole można uzyskać na stronie internetowej http://www.wyspianski.com.pl.