Nietypowe lekcje języka angielskiego

569
Pierwszym punktem wycieczki przedmiotowej była lekcja biblioteczna w Bibliotece Brytyjskiej UŁ będącej w stałej współpracy z British Council, gdzie młodzi uczniowie mieli okazję sprawdzić swą wiedzę z zakresu literatury brytyjskiej. Zapoznali się z ciekawymi pozycjami książkowymi takim jak „Słownik wizualny”, „Encyklopedia Brytanii” czy „Książka rekordów Guinessa” (wszystkie w języku angielskim), a także nowościami filmowymi wydanymi na płytach DVD i dostępnych do wypożyczenia. Uczniowie przeszli test ustny z zakresu historii i kultury brytyjskiej, po czym sprawdzali swą wiedzę w licznych grach językowych on-line. Na zakończenie, dowiedzieli się również jakie są zasady zapisów i korzystania z w/w biblioteki.
 

 
Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny w American Corner. Po obejrzeniu wystawy o Dniu Ziemi, uczniowie grali w gry planszowe (np. „Ticket to Ride”), które poprzez zabawę uczą geografii USA. Mieli także szansę przypomnieć sobie słownictwo związane z amerykańskim świętem Halloween w grze ‘Spot it!’.
 

Lekcja kulturowa prowadzona przez reprezentantkę firmy językowej odbyła się w księgarni przy ul. Piotrkowskiej.  Podczas zajęć uczniowie odświeżyli swą pamięć w zakresie krain wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa, ich stolic, patronów czy symboli. Omówione zostały także najciekawsze, warte odwiedzenia miejscowości w tym kraju. Uczniowie poznali również kilka legend związanych z różnymi miejscami w Wielkiej Brytanii, a na koniec rozwiązali quiz dotyczący drzewa genealogicznego rodziny królewskiej. Na pamiątkę wizyty każdy uczeń otrzymał drobne upominki.
Wycieczka zorganizowana została przez nauczycielki języka angielskiego – p. Izabelę Kowalczyk i p. Anitę Służewską-Grzmiączkę.