Mariusz Wlazły, został uznany najlepszym sportowcem świata w plebiscycie SportAccord Awards

614
W finałowej czwórce poza najlepszym siatkarzem ubiegłorocznych mistrzostw świata znalazło się jeszcze trzech zawodników: Awtandil Czrikiszwili (judo, Gruzja), Camil Moldoveanu (ju-jitsu, Rumunia) oraz Kilian Jornet Burgada (wspinaczka górska, Hiszpania). Według kapituły plebiscytu to właśnie kapitan PGE Skry Bełchatów zasłużył najbardziej na to wyróżnienie. Ta decyzja musi cieszyć tym bardziej, że atakujący bełchatowian był jedynym przedstawicielem sportów drużynowych.

– Na pewno jestem podekscytowany tym wyróżnieniem. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt – powiedział tuż po ogłoszeniu decyzji Mariusz Wlazły ze studia Polsat Sport News.

Mariusz Wlazły ma za sobą fantastyczny rok. Z PGE Skrą Bełchatów zdobył mistrzostwo Polski, a w trzech finałowych meczach za każdym razem zdobywał nagrodę MVP. Apogeum jego formy przypadło na najważniejszą sportową imprezę roku – siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce.
Atakujący wlewał w polskie oczy wiele łez radości od samego początku tego turnieju. Aż do wielkiego finału, gdzie Biało-Czerwoni pokonali Brazylię i zdobyli złoto. Klasą samą dla siebie był wtedy Mariusz Wlazły, który został uznany najlepszym siatkarzem mundialu. Nie było co do tego wątpliwości. Jego kapitalną dyspozycję doceniła teraz kapituła plebiscytu SportAccord Awards.

SportAccord to organizacja zrzeszająca 109 krajowych federacji. Nagrody przyznaje nie tylko w sportach olimpijskich. Z trudem wśród nominowanych szukać przedstawicieli najbardziej medialnych dyscyplin, ale to jest właśnie siłą owego plebiscytu.