Czy warto się ubezpieczać?

1010

Bardzo popularne w ostatnich czasach stały się różnego rodzaju ubezpieczenia, które mają chronić nas lub ograniczyć skutki nieszczęść spotykających nas w różnych sytuacjach życiowych.

Firmy ubezpieczeniowe bardzo prężnie rozwijają portfolio swoich usług. Zwiększają się możliwości ubezpieczenia się na wypadek różnych nieszczęśliwych zdarzeń życiowych. Coraz częściej korzystamy z różnego typu ubezpieczeń, licząc na to, że w momencie wystąpienia niepożądanego zdarzenia, będziemy mogli liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Zatem, od czego można się ubezpieczyć? Przede wszystkim czy warto się ubezpieczać?

Przezorny zawsze ubezpieczony

Stare porzekadło mówi, że „przezorny zawsze ubezpieczony”. Dzięki ubezpieczeniu, osoby z niego korzystające w razie życiowego nieszczęścia mają pewne zabezpieczenie i pomoc. Od czego można się ubezpieczyć? W dzisiejszych czasach właściwie od wszystkiego. Począwszy od ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NWW. Przy czym należy pamiętać, że każde jeżdżące po naszych drogach auto, musi mieć ubezpieczenie OC. Możemy ubezpieczać majątek, nieruchomości jak i ruchomości. Istnieją także ubezpieczenia na życie, zdrowie oraz polisa ubezpieczeniowa z funduszem inwestycyjnym. Dzięki ubezpieczeniu na życie zabezpieczamy naszych bliskich na wypadek najgorszej alternatywy, czyli naszej śmierci. Można także oszczędzać dzięki tak zwanym ubezpieczeniowym funduszom kapitałowym. Odkładane tam systematycznie nieduże kwoty, mogą w przyszłości wspomóc naszą emeryturę. Szczególnie korzystne są ubezpieczenia nieruchomości i mienia ruchomego, ponieważ dają nam poczucie bezpieczeństwa. W przypadku nieszczęścia takiego jak na przykład pożar, nie zostajemy bez niczego, ubezpieczyciel pokrywa szkodę. Jest to ważne w dzisiejszych czasach, kiedy sporo ludzi posiada nieruchomości zakupione na kredyt. Również w przypadku włamania do mieszkania i kradzieży możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Nawet nasze dzieci ubezpieczane są zazwyczaj za pośrednictwem szkoły czy przedszkola. Niejednokrotnie ludzie, którzy mają duże, groźne psy ubezpieczają je od pogryzienia osób trzecich. Nawet miasta ubezpieczają drogi, chodniki i budynki. Obecnie pojawiły się nawet tak zwane pakiety onkologiczne, które maja ubezpieczyć nas na wypadek choroby nowotworowej i zapewnić nam środki na leczenie.

Czy się ubezpieczać?

Różnego rodzaju ubezpieczenia są coraz popularniejsze w naszym kraju, z kolei Polacy coraz częściej i chętniej z nich korzystają. Zabezpieczając się w ten sposób przed skutkami nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń losowych. Coraz częściej wykupywane są także ubezpieczenia zdrowotne gwarantujące świadczenie pieniężne na wypadek choroby i łatwiejszy dostęp do opieki medycznej. Chętnie ubezpieczamy się także wyjeżdżając na wakacje poza granice kraju, na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń lub choroby. Czy się ubezpieczać? Odpowiedź jest jedna: tak. Zawsze warto mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Dzięki temu nie zostajemy sami ze swoimi kłopotami.