Popołudnie z Mamą i Tatą w DOK-u

763
O tym, jak ważną postacią jest mama i tata, wiedzą doskonale podopieczni Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Tomaszowie Mazowieckiem.
 
W środę, 27 maja 2015 dzieci, rozwijające na co dzień swoje talenty w DOK-u,  postanowiły w sposób szczególny uczcić te jakże ważne święta. Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty w placówce w Białobrzegach, jednej z najstarszych dzielnic naszego miasta, odbyło się rodzinne spotkanie pod hasłem "Popołudnie z Mamą i Tatą". Tą wyjątkową uroczystość rozpoczęła Anna Zwardoń, dyrektor DOK, witając zebranych gości i przyznając, że występy przed publicznością to ważne i duże wydarzenie dla maluchów, jak i trochę starszych dzieci, które już od kilku tygodni podczas zajęć tanecznych, teatralnych, muzycznych i literackich przygotowywały się do tego wydarzenia. Program artystyczny rozpoczął zespół teatralny Misz-Masz, którego opiekunem jest Iwona Jabłońska, instruktor DOK. Dzieci przygotowały oryginalny prezent – etiudę teatralną zatytułowaną "Laurka". Tancerze z zespołu Impuls w układzie "Hiphopowe czarownice" wprowadzili pełną magii atmosferę. Modelki z Klubiku Malucha i mała poetka z zajęć literackich specjalnie dla zebranych gości wraz ze swoim opiekunem – Anną Zieją wystąpiły w ekologicznych strojach propagujących recykling. Zaraz potem w taneczną, międzyplanetarną  podróż układem "Obcy"  zabrał drogich rodziców zespół Impus, którego opiekunem i choreografem jest pani Monika Saktura.
 
Wiktor Sil, uczestnik zajęć teatralnych w DOK-u, zaprezentował wyjątkowy wiersz o mamie. Jego autorem jest  Bartłomiej Sęk, wyróżniony w XXXII Turnieju Jednego Wiersza pt. „Kobieta”,  laureat Ogólnopolskiego Konkursu na krótką formę poetycką, związaną z miejscowością Spała, a prywatnie tata zaprzyjaźnionych z ośrodkiem uzdolnionych trzech dziewczynek.
 
Przedszkolaki z Klubiku Malucha zaprosiły rodziców swoją piosenką na spacer po łące pełnej kolorowych motyli. A zaraz potem mali milusińscy w układzie tanecznym stoczyli walkę z bykiem rodem z hiszpańskiej korridy.
 
W kolejnych odsłonach zespół Impuls udowadniał zebranym gościom, że taniec uczy otwartości, samodzielności, dyscypliny oraz kreatywności, że za jego pomocą można wyrażać uczucia. Dzień Matki natchnął do napisania wierszy uczestniczki Klubu Przyjaciół Literatury. Izabela Rudzka i Ismena Wuls w autorskich wierszach o mamie, podkreślały, że jest ona najważniejsza na świecie.
 
Laurka, recytacja wierszy, taniec, ale również śpiew może być idealnym prezentem dla mamy i taty, o tym wiedziały najlepiej uczestniczki "Spotkań z muzyką" w DOK-u. Izabela Rudzka oraz Marika Buczyńska przy akompaniamencie swojego opiekuna, Karoliny Kozar, instruktor DOK zaśpiewały dla rodziców z okazji ich święta. Zaraz potem brawurowy układ "On jeden i my" wykonały dzieci z Impulsu.
 
Artystyczny program z okazji Dnia Mamy i Dnia Ojca zakończyła prezentacja wierszy Pana Bartłomieja Sęka, który będąc synem, mężem i ojcem trzech córek, prawie wszystko wie o kobietach. Pełną dobrego humoru poezję odczytała Maja Cedro, uczestniczka zajęć teatralnych w DOK. Na tym jednak nie skończyło się "Popołudnie z Mamą i Tatą". Rodzice wraz ze swoimi pociechami uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach tworzenia zwierzaków i stworków z balonów. "Baloniaki" jak i "Kącik biżuterii – zrób to sam!" poprowadziła Anna Kińska ze "Świata Przygód" z Łodzi.