Trójka mistrzem województwa

541
 Udział w finale wzięło sześć zespołów(mistrzów rejonów), które podzielone zostały na dwie grupy. W grupach rywalizacja odbywała się każdy z każdym, następnie zwycięzcy grup zagrali o pierwsze miejsce a zespoły z miejsc drugich walczyły o miejsce trzecie. Tomaszowianie w wyniku losowania trafili do grupy z Gimnazjum Kleszczów i Gimnazjum nr 3 Zgierz. W drugiej grupie znalazły się Gimnazjum Biała Rawska, Gimnazjum 36 Łódź(Widzew) i Gimnazjum nr 3 Sieradz(Warta). Rywalizacja w grupach była bardzo zacięta, gdyż każda z drużyn miała świadomość, że tylko dwa pierwsze zespoły mają szansę gry o medale. W grupie A Kleszczów najpierw przegrał ze Zgierzem 1 : 4, następnie uległ naszym piłkarzom 2 : 5, więc o pierwszym miejscu w grupie decydował mecz pomiędzy Tomaszowem i Zgierzem. Spotkanie stało na dobrym poziomie i przez większą część meczu prowadzili zgierzanie, jednak tomaszowianie na kilka minut przed końcem zdołali wyrównać na 1:1, co zapewniło im pierwsze miejsce w grupie i grę w wielkim finale. W grupie B rywalizacja była jeszcze bardziej ciekawsza. Łódź przegrała z Białą Rawską 0:1, wygrała z Sieradzem 1:0 a Sieradz pokonał Białą Rawska 3:0. O kolejności w grupie musiał decydować bilans bramkowy, w wyniku którego na pierwszym miejscu wyszedł Sieradz przed Łodzią.
 
 

Wielki finał pomiędzy Sieradzem a Tomaszowem był rewanżem za mecz półfinałowy podczas tegorocznej edycji Coca Cola Cup2015, w którym obie drużyny spotkały się 21 maja w Łodzi. Wówczas sieradzanie zatrzymali naszą drużynę wygrywając 1:0. Młodzi piłkarze z Tomaszowa rozpoczęli to spotkanie nerwowo, tracąc bramkę już w drugiej minucie, jednak pokazali charakter i pod koniec pierwszej połowy zdołali wyrównać na 1:1. Druga połowa była interesująca i obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Jednak to tomaszowianie zadali decydujący cios rywalowi. Po strzale z dystansu Bartka Cieślika piłka trafiła w poprzeczkę a skuteczną dobitką popisał się Dawid Świątek, wyprowadzając zespół na prowadzenie 2:1.  Tym samym Dawid zapewnił tytuł mistrzowski naszej drużynie i podkreślił swoją wysoką skuteczność w całym turnieju strzelając wszystkie gole dla naszej reprezentacji ( 8 goli). Trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 36 z Łodzi pokonując 3:2 Gimnazjum nr 3 ze Zgierza.
Jestem zadowolony z postawy swoich uczniów. Awans do finałów wojewódzkich w jednym roku w dwóch prestiżowych imprezach piłkarskich Coca Coli 2015
i Gimnazjady jest sporym osiągnięciem. Zdobycie mistrzostwa województwa jest tym bardziej dla nas cenne, gdyż jest to pierwszy tytuł w historii naszego gimnazjum w tej kategorii rozgrywek.
Sukces gimnazjalistów zasługuje na uznanie, ponieważ drużynę stanowią głównie uczniowie drugiej klasy sportowej o profilu piłki nożnej prowadzonej w Gimnazjum nr 3, którym kieruje Mirosława Tomczyk.
Większość uczniów to zawodnicy klubu sportowego KP RKS LECHIA 1923, który współpracuje z gimnazjum. Drużynę do zawodów przygotowywał i prowadził nauczyciel wf  Wiesław Żmuda.
 
W zwycięskiej drużynie grali (tak stoją na zdjęciu) drugi rząd: Patryk Kubiak, Dominik Adamczyk, Dominik Bykowski, Bartłomiej Cieślik, Dawid Świątek, Krzysztof Woźniak, Bartłomiej Chojnacki,  Nauczyciel – Wiesław Żmuda. W pierwszym rzędzie: Kierownik drużyny szkolnej – Izabela Kolanko, Emil Makowski, Dawid Przybysz, Przemysław Maj, Szymon Zysiak, Mateusz Sobierski.