50 lat sekcji kajakowej w Tomaszowie Mazowieckim

711
Przez pół wieku sekcja kajakowa zmieniała swoje  nazwy  po przez wcześniej wspomniany SOS 1965; MOS 1976; MDK 1991; 1997 MUKS „Wiking” przy MDK.  Przystań kajakowa należąca obecnie do Młodzieżowego Domu Kultury była ostoją i kuźnią kajakowych talentów oraz miejscem gdzie z kajakarstwem zapoznawały się rzesze młodych tomaszowian. Ostoją tego miejsca i sekcji jest jeden z pierwszych trenerów pracujący do dziś z młodzieżą Kazimierz Gałczyński. Wychowawca i trener  Olimpijki z Moskwy Ewy Wojtaszek (obecnie Wisła). W swym dorobku sekcja kajakowa może się pochwalić 20 medalami Mistrzostw Polski , Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. Ponadto jako szkolny klub do roku 1991 zawodnicy sekcji zdobyli 76 medali Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego.  Nasi wychowankowie wielokrotnie startowali w finałach najważniejszych imprez krajowych dzięki czemu sekcja dochowała się 20 kadrowiczów,  którzy reprezentowali nasze miasto i Polskę na imprezach międzynarodowych między innymi Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata,  Akademickie Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy.
W ramach obchodów  50 lecia sekcji kajakowej członkowie klubu organizują trzy imprezy.

20 czerwca towarzyskie regaty kajakowe na K-2 i C-2

29 sierpnia spływ kajakowy na trasie Tomaszów Maz. – Inowłódz

24 października Oficjalne Jubileuszowe Obchody.
Najbliższa impreza odbędzie się w sobotę 20 czerwca na przystani kajakowej MDK przy ul. PCK 10. Będą to regaty kajakowe dla byłych zawodników w łodziach wieloosobowych tzw. czwórkach kajakach i dwójkach kanadyjkach. Oprócz nich na wodzie zaprezentują się również najmłodsi zawodnicy sekcji.
Oprócz wyścigów będzie można zwiedzić klub oraz zapoznać się ze sprzętem kajakowym jak się rozwijał na przestrzeni lat. Oprócz tego odbędą się wyścigi na trenażerach dla tych co nie będą chcieli się zmoczyć w kajaku.
Oficjalne rozpoczęcie regat odbędzie o godzinie 15.30 na placu przed klubem. Wszystkich serdecznie zapraszamy na spotkanie ze sportem kajakowym w czerwcu. 20.06.2015r godz. 15.00