Raciąż i Kozienice w III lidze

654
Patrząc na sportową rywalizację (nie licząc licencji) na dzień dzisiejszy o utrzymanie walczą kluby: Startu Otwock, Omegi Kleszczów, oraz drużyny WKS Wieluń. Dwie pierwsze ekipy zajmują miejsca w bezpośredniej strefie spadkowej. Wieluń w przypadku utrzymania piętnastego miejsca, oraz awansu Radomiaka do II ligi w sezonie 2015/2016 utrzyma trzecią ligę.

Dobre wieści napływają także z drugiej ligi, gdyż żadna z drużyn z okręgu łódzko – mazowieckiego nie znajduje się w strefie spadkowej. Do końca tych rozgrywek pozostała już tylko jedna kolejka.

Poznaliśmy już dwóch beniaminków, którzy w przyszłym roku będą rywalami Lechii w walce o wyższą klasę rozgrywkową. W mazowieckiej IV lidze awans do trzeciej wywalczyły zespoły Energii Kozienice, oraz klub Błękitni Raciąż.

W czwartej lidze organizowanej przez Łódzki Związek Piłki Nożnej krok od awansu jest Warta Działoszyn, która na trzy kolejki przed końcem sezony ma siedem punktów przewagi nad rezerwami GKS Bełchatów. Bełchatowianie wciąż mają jednak szansę na trzecią ligę. Strata do wicelidera NER Poddębice obecnie wynosi pięć punktów.

Patrząc na terminarz oba zespoły mają po jednym słabszym rywalu, jednym z półki średniej, oraz w 33 kolejce rozegrają mecz bezpośredni, który być może zadecyduje o awansie. Jedno jest pewne GKS musi liczyć na wpadkę klubu z Poddębic w meczu 32 kolejki przeciwko Zawiszy Pajęczno. Mecz klubu NER z drużyną Orła Niebórów, który zakończy rywalizację będzie już raczej formalnością dla tych pierwszych, gdyż faworyt tego pojedynku jest tylko jeden.