O.K TKACZ na inauguracji Kolorowej Lokomotywy

493
Brała w niej udział również delegacja z Ośrodka Kultury "Tkacz", który po raz trzeci będzie koordynatorem działań w Tomaszowie. W ramach inauguracji organizatorzy przygotowali dla dzieci liczne atrakcje. Było kolorowanie pociągu w którym każdy z wagonów symbolizował miasto-uczestnika akcji, przygotowywanie plakatów, a dla wszystkich na scenie w recitalu wystąpili wokaliści z O.K. "Tkacz", podopieczni Małgorzaty Karazim. Spotkanie było również okazją do podpisania porozumień pomiędzy organizatorami i koordynatorami projektu.
W lipcu i sierpniu tomaszowskie dzieci, podobnie jak ich rówieśnicy z 12 miast województwa łódzkiego wezmą udział m.in. w warsztatach ekologiczno-artystycznych (plecionkarstwo, papieroplastyka, rzeźba), w wycieczkach do parków Krajobrazowych, podczas których odbędą się warsztaty w plenerze (fotograficzne, malarstwa i ceramiczne), a także w grach terenowych (w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym) i w konkursach.
Tomaszowskie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach i wycieczkach które planowane są na pierwszy tydzień lipca (1 lipca – warsztaty rękodzieła w O.K. "Tkacz", 2 i 3 lipca – wycieczki) i koniec sierpnia (14 i 24 sierpnia – wycieczki, 27 sierpnia warsztaty rękodzieła w O.K. "Tkacz"). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt z ośrodkiem i zapisy.