Najtańsze noclegi w Tomaszowie Mazowieckim

699
Podobne bazy istnieją w Przedborzu, Radomsku, Zduńskiej Woli i dwie w Łodzi. Z noclegu w schronisku skorzystać mogą wszyscy zainteresowani, ale warto pamiętać, że pierwszeństwo ma ucząca się młodzież oraz osoby posiadające legitymację PTSM.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe czynne jest przez cały rok,  dysponuje 43 miejscami noclegowymi w pokojach dwu, trzy, pięcio i wieloosbowych. Obiekt położony jest kilkadziesiąt metrów od rzeki Pilicy w sosnowym kompleksie leśno – parkowym. Osoby korzystające z noclegów w schronisku mają do swojej dyspozycji: stołówkę, kuchnię samoobsługową, salę telewizyjna, miejsce na ognisko i grillowanie z zadaszeniem, stołami i ławkami.


Kilka metrów od schroniska znajduje się przystań kajakowa z możliwością wypożyczenia kajaków i kompleksową organizacją spływów kajakowych. Obok schroniska zlokalizowany jest park linowy z trasami różnej skali trudności, zjazdem klinowym nad rzeką Pilicą oraz placem zabaw dla najmłodszych.
 
Samo schronisko, jak i tereny wokół niego w ostatnich kilku latach były systematycznie rewitalizowane i na pewno stanowią atrakcyjne miejsce na nocleg dla wszystkich odwiedzających ziemię tomaszowską. Naszymi gośćmi są grupy sportowe, szkolne, studenci z filii Uniwersytetu Łódzkiego, samodzielni turyści oraz osoby przyjeżdżające do pracy. Atutem schroniska jest jego lokalizacja, a także atrakcje turystyczne znajdujące się w bliskiej okolicy, takie jak: Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy, Groty Nagórzyckie, tor lodowy, kręgielnia, a także nieco dalej położone: Zalew Sulejowski, Spała, Inowłódz. Dlatego schronisko może stać się doskonałą i tanią bazą noclegową dla wszystkich zainteresowanych przyjazdem do Tomaszowa – mówi i zaprasza Tomasz Zdonek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, który administruje schroniskiem.