Sukces młodej Lechii w DOBIEGNIEW CUP 2015!!!

734
W roku 2013 w kategorii U13 zajęli drugie miejsce.W dniach 5-11.07.2015 turniej ten odbył się po raz dwudziesty pierwszy. Do malowniczej miejscowości położonej, pomiędzy Pojezierzem Wielkopolskim, a Pomorskim przybyło prawie osiemdziesiąt ekip z sześciu krajów, a w tym z Niemiec, Estonii, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

Polskę reprezentowały zespoły z województwa: pomorskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego,
kujawsko-pomorskiego, lubuskiego. Tomaszowska Lechia, jako jedyna, godnie reprezentowała województwo łódzkie. Dwie drużyny trenera Bartłomieja Jeske startowały w kategoriach U9 (rocznik 2006) oraz U11 (rocznik 2005).
 
 
 
Pięćdziesiąty (jubileuszowy) turniej Młodej Lechii przyniósł spory sukces. Chłopcy z rocznika 2006 wygrali swoją kategorię wiekową, natomiast ich o rok starsi koledzy dotarli do ćwierćfinału imprezy w kat. U11, gdzie toczyli zacięte boje z jedenastolatkami (rocznik 2004).
W U9 tomaszowianie nie mieli sobie równych. Najpierw zwyciężyli wszystkie siedem pojedynków grupowych, a następnie pokonali silne zespoły w fazie pucharowej. W wielkim finale , który trzymał w napięciu do ostatnich sekund padł remis 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się nasi chłopcy pokonując rywali 3:1. Płacz szczęścia, szał i taniec radości i zwycięstwo w turnieju stało się faktem!
Oto wyniki dziewięciolatków:

Grupa B:

Lechia – Stilon Gorzów Wlkp. 4:0 (Bogusławski, Żak, Sidwa , Kugiel)

Lechia – K. Grodno (Białoruś) 1:0 (Sidwa)

Lechia – Vilnius FM (Litwa) 7:1 (Żak 4, Bogusławski 2, Nawrocki)

Lechia – KS Sulmin 4:0 (Żak 3, Sidwa)

Lechia – FC Polesie Mozyr (Białoruś) 3:0

Lechia – Błękitni Dobiegniew 10:0 (Żak 4, Sidwa 2, Bogusławski 2, Nawrocki, Strzelecki)

Lechia – MGLKS Błonie Barwice 5:0 (Strzelecki 2, Sidwa, Nawrocki, Holewiński)

¼ finału:

Lechia – Ślęza Wrocław 3:0 (Żak 2, Sidwa)

½ finału:

Lechia – Byki Słupsk 1:0 (Bogusławski)

Finał:

Lechia – Olimpijczyk Kwakowo (pomorskie) 1:1 (Żak) karne 3:1 (Kugiel, Żak, Strzelecki)

Lechia w dziesięciu meczach odniosła komplet zwycięstw , strzelając 39 bramek, a tracąc tylko dwie. Najlepszym bramkarzem turnieju w kat. U9 uznano Axela Holewińskiego z tomaszowskiego

zespołu.

Rocznik 2006 wystąpił w turnieju w następującym składzie:

Axel Holewiński(1), Szymon Nowakowski, Adrian Przygodzki, Bartosz Strzelecki(3), Mikołaj Kugiel(1), Maks Bogusławski(6), Piotr Żak(15), Damian Jeske, Karol Nawrocki(3), Jakub Sidwa (7), Adam Bielejewski, Mateusz Pieńkowski.

W kategorii U11 młodzi tomaszowianie świetnie poradzili sobie w swojej grupie zajmując wśród ośmiu zespołów drugie miejsce, awansując tym samym do 1/8 finału.

Tam też doskonale poradzili sobie z Unią Gniewkowo, wygrywając 5:0. W decydującym meczu o najlepszą czwórkę musieli jednak uznać wyższość Orlika Prudnik , który zwyciężył w tym pojedynku 1:0. Pozostała więc walka o miejsca 5-8, ale to i tak spory sukces w gronie 24 zespołów, z których większość to chłopcy z rocznika 2004.

Oto wyniki dziesięciolatków:

Grupa A:

Lechia – Farma Kalina I 2:1 (Dębiński 2)

Lechia – Ślęza Wrocław 4:2 (Stańczyk 2, Dębiński, Darczyński)

Lechia – Błękitni Dobiegniew 7:1 (Bąk, Nawrocki, Stańczyk, Krupiński, Niewiadomski,

Darczyński, samob.)

Lechia – Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:1 (Bąk, Dębiński)

Lechia – Batory Grodno (Białoruś) 2:0 (Stańczyk, Niewiadomski)

Lechia – Drawa Drawsko Pomorskie 3:3 (Nawrocki, Dębiński, Niewiadomski)

Lechia – Pionier Zwierzyn 1:2 (Dębiński)

1/8 finału:

Lechia – Unia Gniewkowo 5:0 (Dębiński 2, Niewiadomski 2, Nawrocki)

¼ finału:

Lechia – Orlik Prudnik 0:1

Mecze o miejsca 5-8

Lechia – Junior S. Kurowo 0:1

Lechia – Drawa Drawsko Pomorskie 2:2 k. 4:5 ( Dębiński, Niewiadomski)

Lechię w tej kategorii reprezentowali:

Oskar Sadowski, Mateusz Bąkowski, Kacper Kowalski, Mateusz Kraś, Kacper Bąk(2), Jan Krupiński(1), Damian Nowakowski, Norbert Nawrocki(3), Adam Dębiński(9), Patryk Darczyński(2), Kacper Stańczyk(4), Kacper Różycki, Oskar Niewiadomski(6).

Cel numer jeden tego siedmiodniowego wyjazdu został w pełni zrealizowany. Budowanie relacji i kolektywu zespołu, to fundament dalszego rozwoju tych drużyn i ich poszczególnych zawodników.

Do tego jeszcze spory sukces sportowy. Nic dodać nic ująć. Zwycięstwa cieszą, porażki uczą. Doświadczenie zebrane podczas tegorocznego turnieju z pewnością zaprocentuje w nadchodzącym sezonie, a miłe wspomnienia, łzy szczęścia i radości pozytywnie wpłyną i zmotywują do systematycznej i ciężkiej pracy na treningach.

Zwycięskie drużyny we wszystkich kategoriach:

    U9 – Lechia Tomaszów Mazowiecki
    U11 – Śląsk Wrocław
    U13- KP Górnik Wałbrzych
    U15 – FM Vilnius (Litwa)
    U17 – DAP Dębica

Wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu obu drużyn na turniej do Dobiegniewa bardzo serdecznie dziękuję!!!!!!!!


Źródło: KP RKS Lechia 1923