Trzeci tydzień wakacji w naszym mieście za nami

618
W trakcie wakacyjnych warsztatów „Artystyczny Misz –Masz” dzieci z DOK-u w ramach małej akademii teatru lalek poznawały kilka ich typów.
 
Sympatycy teatru poznali jego genezę powstania. Z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących budowy teatru greckiego, wyglądu pierwszych aktorów czy starożytnych masek. Zdobywanie wiedzy szło w parze z żywiołową, dynamiczną i pełną radości zabawą. Strawie duchowej, czyli twórczości artystycznej, jaką są Wakacyjne Warsztaty Artystyczne towarzyszył słodki poczęstunek, możliwy dzięki Urzędowi Miasta. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach „Studia Letniej Biżuterii’, podczas których wykonywały biżuterię dla mam i babć.
 

 
W MOK-u rozpoczął się trzeci turnus wakacyjnych animacji. Z tej okazji placówkę odwiedzili bardzo mili goście, a mianowicie pszczółki. Opowiadały dzieciom o swoich najbardziej ulubionych kwiatach, pokazały swoje domy, a na koniec wszyscy razem wykonywali „bomby nasienne” z gliny. Niestety, zbyt długo nie mogły zostać w Ośrodku, więc gdy tylko odleciały, półkoloniści udali się na szaloną zabawę do kręgielni i na pływalnię. A to jeszcze nie koniec atrakcji (w najbliższych planach wycieczka).

Wycieczkę już zaliczyli uczestnicy akcji wakacyjnej O.K. „Tkacz”. Dzieci zwiedzały Opactwo Cystersów w Wąchocku oraz Muzeum Techniki w Starachowicach, przywożąc do Tomaszowa arcyciekawe wspomnienia i pamiątki z podróży.