Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem

585
 Biblioteka przy Pl. Kościuszki 18 gościła 30-osobową wycieczką z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki z Rzeczycy, nie zabrakło również czytelników, którzy przybyli na spotkanie indywidualnie.
Podczas odwiedzin w tomaszowskiej bibliotece dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach, związanych z utworami Ch. Perrlauta. W tomaszowskiej książnicy  uczestnicy spotkania wysłuchali audiobooka pt; ,,Czerwony Kapturek”, a następnie wzięli udział w głośnym czytaniu innych tekstów Perlauta, w tym mniej znanej bajki pt: ,,Knyps z czubkiem”. Następnie dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat morału jaki płynie z wymienionych bajek.
Wiele śmiechu i radości sprawiło dzieciom wspólne rozwiązywanie bajkowych zagadek i quizów tematycznych, za co otrzymywały słodką nagrodę. Ponadto uczestnicy bajkowego święta wspólnie kolorowali wielki plakat ukazujący bohaterów baki ,,Czerwonego Kapturka”, przy którym można było zrobić sobie zdjęcie. Mamy nadzieję, iż czas spędzony w świecie bajek Ch. Perrlauta pozwolił  słuchaczom oderwać się od codzienności i  rozbudził  moc fantazji oraz dziecięcej wyobraźni.