XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Łęczycy

732
Z tej okazji zaproszeni zostali rycerze z Polski i Czech:

– Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski, Polska (mistrzowskie pokazy konne),

– Armentum, Czechy (efektowne pokazy walk piechoty),

– pokazowa grupa konna – AMM Archery, Polska (emocjonujące popisy łuczników konnych),

– Łucznicy św. Jerzego, Polska (prezentacja arsenału broni średniowiecznej łuczników angielskich i piechoty burgundzkiej)

– Vancos, Czechy (pokazy sokolnicze).

Staną oni w szranki na zamkowym dziedzińcu i dadzą popisy najwyższej jakości kunsztu w jeździe konnej i posługiwaniu się wszelkimi rodzajami średniowiecznej broni i uzbrojenia.

Oprócz pokazów walk rycerskich i prezentacji arsenału broni palnej, turyści będą mogli podziwiać celność oka łuczników podczas turnieju łucznictwa historycznego (indywidualni mistrzowie z kraju i zagranicy w tym autorzy podręczników łucznictwa historycznego, posługujący się replikami wykonanymi według historycznych wzorców), obejrzeć pełne wrażeń i emocji pokazy ptaków drapieżnych. Do wspólnej zabawy zaproszona zostanie również publiczność, czy to w „zabawach plebejskich”, czy konkursach wiedzy.

Na dziedzińcu zamkowym znajdą się także warsztaty dawnego rzemiosła oraz kramy „średniowiecznych kupców”. Wokół zamku i na rynku starego miasta ustawione będą stoiska
z pamiątkami „średniowiecznymi”, punkty gastronomiczne oferujące tradycyjne „staropolskie” potrawy i wiele innych atrakcji dla turystów.

Blok imprez odbędzie się w godzinach: sobota 11.11 – 18.30, niedziela 10.30 – 18.00.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy można uzyskać na stronach internetowych Muzeum w Łęczycy: www.zamek.leczyca.pl oraz Urzędu Miejskiego w Łęczycy: www.leczyca.info.pl