WarKon – gratka dla miłośników fantastyki

619
Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy  grupa młodych osób zafascynowana Gwiezdnymi Wojnami, Władcą Pierścieni i Wiedźminem założyła w Tomaszowie Klub Miłośników Fantastyki „Elysium”. Od tego czasu możecie się z nimi spotkać w Tomaszowie na różnego rodzaju eventach związanych z fantastyką czy grami planszowymi oraz cyklicznym już konwencie „WarKon” współorganizowanym z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Maz.

Na ten rok przygotowano wiele godzin prelekcji. Będą również spotkania z doświadczonymi mistrzami gier oraz warsztaty dla początkujących graczy i mistrzów, sesje gier fabularnych, LARP’y, liczne konkursy i turnieje z nagrodami oraz pokaz cosplay. Gośćmi tegorocznego konwentu będą:

Michał Gołkowski, pisarz i tłumacz, napisał trylogię „S.T.A.L.K.E.R.A” o przygodach Miszy, a teraz do cyklu stalkerskiego dodał “Sztywnego”, który okazał się bestsellerem. Na koncie ma również cykl „Stalowe Szczury”.

Michał Stonawski, autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki, oraz story writer, obecnie razem z Krzysztofem Bilińskim promują swój najnowszy projekt o nazwie “Mapa Cieni”

Krzysztof Biliński, twórca posługujący się kilkoma rodzajami sztuki, pisarz i muzyk

Galę podsumowującą konwent uatrakcyjni występ kabaretu “Pod Napięciem”.

Konwent wspierają: Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych "Topory", Cech Fantastyki "Skiercon", łódzka "Gralnia".