Zoologiczny fenomen w ZOO SAFARI BORYSEW

385
Narodziny białych lwów w niewoli należą do niezwykle rzadkich wydarzeń. Trzy lwiątka urodzone w ZOO SAFARI BORYSEW w lipcu tego roku nie są jednak pierwsze – to już trzeci miot dzikich kotów z tego gatunku, który przyszedł na świat w tym Ogrodzie Zoologicznym (poprzednie lwiątka urodziły się tam w styczniu i październiku 2014 roku).

Od pierwszych chwil życia młode pozostawały przy matce. Obecnie w pielęgnacji potomstwa samicę wspierają już opiekunowie z ZOO. Najmłodsi koci mieszkańcy Ogrodu Zoologicznego są jeszcze bardzo mali – mają 30 cm długości i ważą zaledwie 2kg i niesamodzielni, ale już niezwykle ruchliwi.

Dodajmy, że oprócz białych lwów, wizytówką ZOO SAFARI BORYSEW stały się także białe tygrysy bengalskie, które w Borysewie przychodziły na świat już dwukrotnie – w kwietniu i czerwcu 2015 roku. Dzięki takim wydarzeniom, Ogród Zoologiczny trafił na łamy światowej prasy, goszcząc w takich tytułach, jak „The New York Times”, „The Guardian” czy „The Washington Post”.

 
 

 
ZOO SAFARI BORYSEW stworzone zostało w 2008 roku przez łódzkiego przedsiębiorcę, Andrzeja Pabicha.  Od 2011 roku posiada status Ogrodu Zoologicznego. Na 25 hektarach wybiegów żyje tu 500 osobników 100 egzotycznych gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów. Oprócz udostępniania terenu ZOO zwiedzającym, właściciele Ogrodu Zoologicznego prowadzą także szeroko zakrojoną działalność edukacyjną z zakresu zoologii i ekologii.

Mając na uwadze najnowsze wydarzenia, pragniemy poinformować, że ZOO SAFARI BORYSEW przyczyniło się do 5% wzrostu populacji gatunków białych lwów na świecie!!! I nie jest to Nasze ostatnie słowo …