…I jesteś w dobrym miejscu. Tomaszów ma nowe logo!

906
  – Nowe logo jest początkiem nowego Tomaszowa Mazowieckiego. Chcemy, aby rozpoczęło kształtowanie nowoczesnego wizerunku naszego miasta, dlatego nosi znamiona takiej nowoczesności. Cieszymy się bardzo, że twórca logo jest tomaszowianinem. Mam nadzieje, że nowe logo przyjmie się i spodoba mieszkańcom. Ważne też, by spodobało się osobom spoza Tomaszowa Mazowieckiego i zachęciło ich do odwiedzenia naszego miasta – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa. – Przy projektowaniu logo naszego miasta głównym czynnikiem determinującym jego wygląd naturalnie była nazwa Tomaszów Mazowiecki – mówi Dariusz Kwapisiewicz. Oczywiście chciałoby się ująć w znaku graficznym wszystkie atrakcje i atuty, które miasto posiada, ale było ich zbyt wiele by taki logotyp był czytelny i przyjemny w odbiorze. Stało się jasne, że elementy graficzne należy zastąpić hasłem, które skupia w sobie te dobre cechy, jakie miasto posiada. Hasło jest uniwersalne i nie przykleja nam łatki, że jesteśmy stolicą czegoś, czy że jesteśmy np. miastem otwartym. Odnosi się zarówno do biznesu, do turystyki i do wszystkiego dobrego, co w nim jeszcze będzie – dodaje.