Tuwimowskie klimaty w Inowłodzu

512
W sobotę na zamku czuło się poetycką atmosferę i podniosłość wydarzenia. Oficjalnego otwarcia gali dokonała Pani Barbara Maciejczyk – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu, która zacytowała fragment z Kwiatów Polskich, „Takie letnisko. Jedno słowo: Wypisz-wymaluj–Soplicowo”, następnie nawiązała do poety Juliana Tuwima, który był urzeczony Inowłodzem, a wakacje spędzone tutaj uważał za najszczęśliwsze w swoim życiu. Po czym głos zabrał Wójt Gminy Pan Bogdan Kącki, który w ciepłych słowach pochwalił idee konkursu i uznał potrzebę jego kontynuacji. W dalszej kolejności wystąpił Pan Andrzej Rodys – Sekretarz Konkursu, który odczytał protokół z posiedzenia Komisji III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Tuwima i wręczono nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu.
 

 
I nagrodę wręczono Pani Monice Maciejczyk z Polanicy – Zdroju, II nagrodę otrzymała Pani Anna Piliszewska z Wieliczki, III nagrodę przyznano Pani Katarzynie Wiktorii Polak z Krakowa. Wyróżnienia otrzymali: Pan Maciej Henryk Modzelewski z Białobrzegów, Pan Mirosław Puszczykowski z Mogilna i Pani Edyta Wysocka z Miastka Pomorskiego. Podczas uroczystej gali prelekcję pt. „TUWIMOWE LETNISKO” wygłosił Pan Jan Zdzisław Brudnicki, a refleksje pokonkursową wraz z pięknym wierszem o Inowłodzu własnego autorstwa zaprezentował Pan Andrzej Rodys. Następnie laureaci przedstawili swoje wiersze. Po czym gościnnie wystąpił Zespół „Królwanie”, który z muzyką ludową świetnie wpisał się w uroczystość. Gali towarzyszyła piękna wystawa rysunku i malarstwa pt. „Tuwimowskie klimaty”autorstwa: Pani Grażyny Rakowskiej i Pani Krystyny Zarzyckiej.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc, wsparcie finansowe Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS i Pani Halinie Zielińskiej, miłośniczce Inowłodza i poezji Juliana Tuwima.
 

 
Podziękowanie za patronat honorowy dla: Związku Literatów Polskich, Andrzeja Zaniewskiego, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Kwartalnika Kulturalnego „Sekrety Żaru” Podziękowania dla Jury: Pana Andrzeja Zaniewskiego – przewodniczącego, Pana Jana Zdzisława Brudnickiego, Pani Iwony Zielińskiej – Zamora, Pana Andrzeja Rodys – sekretarza Serdeczne podziękowanie za zorganizowanie wystawy Panią: Grażynie Rakowskiej i Krystynie Zarzyckiej jak również Zespołu Ludowego „Królowanie”. Pomysłodawcom Konkursu Panu Zenonowi Chojnackiemu i Pani Iwonie Zielińskiej – Zamora. Gratulacje i uznania dla wszystkich laureatów konkursu.