Kronika policyjna

344
Podejrzany umówił się z mieszkańcem Tomaszowa na wypożyczenie sprzętu muzycznego o wartości 5000 złotych. Podczas transakcji mężczyzna powołał się na wspólnego znajomego. Dopiero po zapakowaniu sprzętu do auta tomaszowianin poprosił kontrahenta o dokument tożsamości. Wówczas sprawca zablokował drzwi pojazdu i ruszył. Pokrzywdzony próbował udaremnić ucieczkę, m.in. wskakując na maskę, jednak po kilkunastu metrach spadł. Tomaszowscy policjanci analizując materiały dowodowe, ustalili, iż pomysłodawcą tej kradzieży był 20-letni mieszkaniec Tomaszowa, który do przestępczego procederu udostępnił swoje auto. 20-latek wpadł jako pierwszy i to u niego ukryty był skradziony sprzęt. Policjanci szybko ustalili tożsamość wykonawcy planu. 20-letni mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany przez tamtejszych policjantów. Okazało się, że kradzieży dokonał będąc na ucieczce z zakładu poprawczego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat więzienia. Obaj mężczyźni byli w przeszłości notowani.

26 września o godzinie 23:30, na Wąwalskiej doszło do zdarzenia drogowego, kierujący toyotą na łuku drogi wjechał w ogrodzenie posesji, uszkadzając betonowe słupki ogrodzeniowe i zaparkowane na posesji auta: skoda, dodge, renault.

 

 
Na miejscu policjanci zastali 18 i 22 letnich pasażerów, natomiast kierujący pojazdem uciekł. Następnego dnia 18-letni kierujący zgłosił się do Komendy Policji, gdzie został przesłuchany. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.  

26 września o godzinie 18:50 na skrzyżowaniu Warszawskiej i Barlickiego miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 59 letni kierowca samochodu marki Rover jadąc ulicą Barlickiego wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mitsubishi 20-letniemu mieszkańcowi Tomaszowa, jadącemu od strony ulicy Konstytucji, doprowadzając do zderzenia pojazdów.

 

 
Kierujący roverem został hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.