Zawody z ratownictwa wysokościowego

440
Na zaproszenie Komendanta Miejskiego instruktorzy wspinaczki skałkowej z 25 batalionu dowodzenia  z kierownikiem drużyny kapitanem Zbigniewem Kowalskim wczesnym rankiem 23 września 2015r zjawili się hali Atlas Areny w Łodzi aby wziąć udział w zawodach wysokościowych.

Drużyny reprezentujące najlepsze jednostki ratownictwa wysokościowego PSP w Polsce miały do pokonania drużynowy tor przeszkód.

Na trzy częściowy tor przeszkód składały się następujące zadania: skok przez dwu metrową ścianę, bieg z aparatem powietrznym z pokonaniem rury o średnicy 60cm oraz wejście na drabinę mechaniczna zakończone zjazdem z kosza z asekuracją.

Wejście po 25m drabince speleo było nie lada wyzwaniem dla zawodników, którzy mieli także do pokonania trawers  jak i uwolnienie nieprzytomnego z przyrządów. Podejście na przyrządach zaciskowych, zjazd z przepinka oraz zjazd kierunkowy a na koniec budowa układu wyciągowego to tylko kilka zadań, które do wykonania mieli uczestnicy zawodów.

Zdobyte nowe doświadczenia i umiejętności dla żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej będą procentowały w dalszym specjalistycznym szkoleniu wspinaczkowym realizowanym przez pododdziały brygady.