Jesienne wieczory nie muszą być nudne! Oto kilka pomysłów na dobrą zabawę.

568

Postaw na relaks i czas dla siebie!

Jesień to idealny moment na zadbanie o swój wygląd zewnętrzny. Dlatego warto jeden wieczór przeznaczyć na organizację mini spa. Ciepła kąpiel w wannie pełnej piany w towarzystwie świeczek i nastrojowej muzyki z pewnością ukoi nasze zmysły. Przygotujmy domową maseczkę z ogórka i nałóżmy na naszą zmęczona cerę. Możemy pokusić się też o peeling zrobiony z mieszkanki fusów z oliwą z oliwek lub balsamem. Po takim masażu nasza skóra będzie gładka i delikatna. Na włosy możemy nałożyć olej kokosowy lub arganowy. Taki relaks w łazience to gwarancja pięknego wyglądu następnego dnia!

Seans filmowy mile widziany

Jesień to idealny moment na nadrobienie filmowych zaległości. Logując się na portale z filmami w sieci możemy zobaczyć najnowsze produkcje. Zaprośmy bliskie nam osoby na filmy, a wcześniej przygotujmy pyszne przekąski. Rodzinny seans filmowy to bardzo miły sposób na spędzenie czasu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w samotności odpocząć przy ulubionym serialu lub występie kabaretowym. (źródło: http://goldvod.tv/ )

Dobra książka uprzyjemni wieczór

Idealnym sposobem na uspokojenie skołatanych nerwów jest zagłębienie się w ulubioną literaturę. Ciepły koc i gorący kubek herbaty z sokiem malinowym umili każdy wieczór spędzony przy dobrej książce. Możemy też włączyć nastrojową muzykę, która dodatkowo uprzyjemni nam czas. Nie wybierajmy książek budujących nerwową atmosferę. Kryminały odstawmy na półkę, a sięgnijmy po książki przygodowe lub z wątkiem miłosnym w tle. Pasjonujące opisy uwolnią naszą wyobraźnię i szybko poczujemy się odprężeni.

A może wspólne gotowanie?

Nic tak nie poprawia humoru jak wspólne gotowanie z ukochanymi osobami. Wybierz ciekawy przepis na pyszną potrawę i przystąp do dzieła. Przystrój pięknie stół i zaproś do posiłku swoich bliskich. Relaksując się przy dobrym jedzeniu i lampce wina warto powspominać wakacyjny urlop. To dobry czas na zacieśnienie więzi rodzinnych i zbliżenie się jeszcze bardziej do domowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do wspólnego stołu zaprosić też przyjaciół. Im więcej ludzi w domu tym weselsza atmosfera.

Jesień to czas na naukę!

Nie od dziś wiadomo, że upalne dni nie sprzyjają nauce. Dlatego warto nadrobić zaległości właśnie jesienią, to doskonały moment na naukę języków. Zaopatrzmy się w fiszki ze słówkami i poświęćmy część wieczoru na naukę nowych wyrazów. Nie zmuszajmy się jednak do tego, nauka ma być przyjemnością! Dobrym pomysłem jest też wykupienie kursu internetowego lub lekcji z nauczycielem za pomocą komunikatorów głosowych.