Przekazanie obowiązków Dowódcy PJEM

705
Ceremonia przekazania obowiązków Dowódcy PJEM odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Pełniący czasowo obowiązki kapitan pilot Grzegorz Ciarka przekazał dowodzenie nowemu dowódcy podpułkownikowi pilotowi Pawłowi Peterwasowi. W uroczystości udział wzięli żołnierze i pracownicy wojska jednostki wojskowej oraz zaproszeni goście.
 
W ramach uroczystości dokonano również wręczenia medali resortowych oraz sznurów wyróżniających za udział za w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Afganistanu XIII zmiana, wyróżnionego tytułem honorowym „Przodujący Oddział Wojska Polskiego”.
 
Dowódca 25 BKPow. gen. bryg. dr Stanisław Kaczyński w swoim przemówieniu podziękował kpt. Ciarce oraz ppłk Markowi Wójcikowi byłego dowódcy i tworzącego tą jednostką za owocną współpracę, wyrażającą się w codziennej sumiennej i profesjonalnej służbie.
 
Ppłk Paweł Peterwas w swoim przemówieniu przedstawił krótko swoje oczekiwania oraz  podkreślił wielki zaszczyt i dumę z powierzenia mu obowiązków jednostki, która niejednokrotnie potwierdziła swoja rolę oraz istotność w lotnictwie jak i działalności medycznej.
 
Uroczystą zbiórkę uwieńczyła defilada pododdziałów Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej, a następnie meldunek o zakończeniu uroczystości złożony przez dowódcę uroczystości kapitana Witolda Skrzypińskiego.
Zdjęcia: szer. Monika Knap
 
st. chor. Piotr Kalinowski