Kolorowy świat pasteli Marii Bunzel

897
Wyeksponowane na wystawie prace w większości pochodzą z tegorocznych plenerów malarskich i są zapisem wielu godzin spędzonych przez Artystkę w kontakcie z naturą.

Wystawa prezentowana będzie w dwóch terminach:


 od 10 do 25. listopada 2015 r. w siedzibie Biblioteki przy Pl. Kościuszki 18
od 01 do 31. grudnia 2015 r. w siedzibie Biblioteki przy ul. Mościckiego 6
Pochodząca z Modrzewka Maria Wiesława Bunzel swoją twórczość plastyczną rozpoczęła od grafiki, rozwijając swoje malarstwo w technice akwareli, pasteli i oleju. Tematami Jej prac są pejzaże, ukochane zakątki, miejsca które odwiedza najchętniej nazywając je „swoimi na ziemi", architektura dawna, wiejska, stare, chylące się chaty, młyny, kościółki znikające z naszego krajobrazu a także kwiaty i martwe natury. Oprócz malarstwa na płótnie projektuje i wykonuje foldery, okładki oraz ilustracje do książek. Brała udział w licznych plenerach i konkursach, które często uwieńczone były nagrodami i wyróżnieniami.

Maria Wiesława Bunzel jest jedną z osób, które powołały do życia Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim. Działa w nim do dziś. Ponadto jest członkinią Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi, zaś w grudniu 2014 roku wstąpiła w poczet Związku Polskich Artystów Plastyków w Łodzi. Od wielu lat uczestniczy również w plenerach i wystawach nauczycieli – plastyków województwa łódzkiego i powiatu tomaszowskiego.
 
W listopadzie 2012 roku w uznaniu zasług dla rozwoju kultury w naszym mieście otrzymała tytuł Zasłużony dla Tomaszowa Mazowieckiego.

Na podstawie: www.bunzel.art.pl.