Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu „ISKIERKA” – „Pokazujemy jak MALUJEMY ŚWIAT NA NIEBIESKO”

858
Pokazano prezentację multimedialną "Nasze sukcesy"- gdzie przedstawiono ogromne sukcesy podopiecznych Stowarzyszenia.Po prezentacji na scenie wystąpili podopieczni Stowarzyszenia "ISKIERKA".Dzięki zaprezentowanemu blokowi edukacyjnemu goście mogli lepiej zrozumieć czym jest autyzm, jak przebiega komunikacja i nauka dzieci ze spektrum autyzmu. Następnie na scenie wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "PROMYCZEK"oraz Grupa ze Studio Tańca KOBOS DANCE. Po występie grupy tanecznej i dzieci na scenie, Pani Janina Bogdańska właścicielka Ośrodka Jazdy Konnej i Hipoterapii "FORTUNA" opowiedziała o zajęciach hipoterapii (jazdy konnej) i jej wpływowi na rozwój dzieci ze spektrum autyzmu. O świąteczny nastrój zadbali członkowie Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów w Tomaszowie Maz., którzy zaśpiewali kolędy.Zanim w pełni rozpoczęły się zabawy z młodszymi i starszymi z Piwnicą Kreatywności przywieziono tort z napisem "Pokazujemy, jak malujemy świat na niebiesko". Najpierw wybrane osoby z widowni malowały bałwanki z zasłoniętymi oczami by lepiej zrozumieć dzieci z autyzmem, a następnie podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Autyzmem "ISKIERKA" -"malowali świat na niebiesko".

"Autyzm powoduje, że czuję wszystko na raz nie wiedząc co czuję. Lub odcina mnie całkowicie od odczuwania czegokolwiek".

"Autyzm jest czymś, czego nie mogę widzieć. Nie pozwala mi znaleźć i użyć moich własnych słów, wtedy, gdy tego chcę. Albo powoduje, że używam wszystkich tych słów i głupich rzeczy, których nie chcę mówić".

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem "Iskierka" w Tomaszowie Mazowieckim – Powstało w 2014 roku i jest efektem działań rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, którzy chcą dzielić się swoimi doświadczeniami, służyć wsparciem i pomocą tym, którzy dopiero zaczynają odkrywać tajemnicę tego zaburzenia. Chociaż to początek działalności, to już udało się zorganizować dla podopiecznych stowarzyszenia m.in. bezpłatny basen, Dzień Dziecka, ognisko na powitanie wakacji.

Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Niepełnosprawnych przy ulicy Jana Pawła II 64/66 (godz. 19.00).