Karolina Bosiek: w tym klubie spędzamy wiele czasu

598
Piętnastoletnia panczenistka miejscowej IUKS Dziewiątki wyprzedziła trzynaście bardziej doświadczonych i rytynowanych zawodniczek.

Karolina Bosiek jest jedną z najbardziej utalentowanych łyżwiarek IUKS Dziewiątki, klubu którego 20 rocznicę powstania obchodzono w trakcie obecnego czempionatu.

– Nasz klub jest dobrze zorganizowany i panuje w nim bardzo serdeczna oraz miła atmosfera. Mocno wspieramy się nie tylko w czasie zawodów, ale również poza nimi – powiedziała Karolina Bosiek. – Jest to zasługa trenerów, którzy z nami pracują z Panią Jolantą Kmiecik na czele.

Nasza utalentowana zawodniczka dodała, że "w klubie zawodnicy spędzają wiele czasu." – Niekiedy więcej niż w domu – powiedziała z uśmiechem.

– Łyżwiarstwo szybkie cieszy się w Tomaszowie Mazowieckim dużą popularnością. Widać to na ślizgawkach i w trakcie zawodów. Dzisiaj na tor przyszło wiele osób, żeby dopingować najlepszych – powiedziała.

Jak podkreśliła młoda panczenistka IUKS Dziewiątki "po raz kolejny zobaczyliśmy jak bardzo potrzebny jest w Polsce kryty tor." – Ocieplenie i wiatr mocno utrudniają przygotowanie obiektu do zawodów. Przy zimnej pogodzie raczej jest trudno zachęcić młodzież do profesjonalnego treningu. Chętnych do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego nie brakuje, co widać po naszym klubie – zakończyła panczenistka IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki.

Dodajmy, że na liście startowej MP na dystansach poza Karoliną Bosiek widzieliśmy inne reprezentantki tego klubu jak Karolina Gąsecka, Agata Jabłońska oraz Izabela Tejchman jak również ich koledzy – Damian Żurek i Jakub Piotrowski.