Uderzenie w narkobiznes

875
W jej mieszkaniu stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko dwa kilogramy narkotyków, których wartość czarnorynkowa wynosi 50 tysięcy złotych. Kobieta za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.
Tomaszowscy policjanci Wydziału Kryminalnego 30 grudnia podczas podczas przeszukania mieszkania 33-latki, znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę ( 37 gramów), mefedrom (14 gramów) i marihuanę (14 gramów). Na miejsce przybył przewodnik z psem do wyszukiwania narkotyków, który doprowadził policjantów do jednego z pomieszczeń gospodarczych. Jak się okazało było to pomieszczenie użytkowane przez podejrzaną. W pomieszczeniu ujawniono dwie reklamówki z substancjami psychoaktywnymi o łącznej wadze 1750 gramów. Funkcjonariusze po zabezpieczeniu znaleziska, przeprowadzili wstępne badania narkotestem. Narkotyki zostaną przesłane do szczegółowych badań laboratoryjnych. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kwotę 50 tysięcy złotych.
Na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego policjanci przedstawili 33-latce zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za to przestępstwo grozi jej może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Maz.