Konto stworzone przez przedsiębiorców. Sprawdź, co potrafi.

663

Idea Bank to jeden z banków mających w stałej ofercie konta dla firm. Jednym z nich jest rachunek firmowy Firma to ja. Powstał on przy współpracy banku z tysiącami przedsiębiorców, którym zależało na opracowaniu konta wspierającego ich w codziennych trudach prowadzenia firmy. Jeżeli chcesz przenieść się do innego banku lub zakładasz firmę i szukasz ciekawego rachunku firmowego, to sprawdź, dlaczego warto rozważyć podpisanie umowy z Idea Bankiem.

 

Atrakcyjne opłaty

 

Jak wygląda kwestia opłat w Idea Bank? Konta oferowane przez ten bank cechują atrakcyjne warunki finansowe. Wspomniane konto Firma to ja jest przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Ponieważ takie firmy są najczęściej niewielkie, a ich właściciele nie chcą wydawać wiele pieniędzy tytułem korzystania z rachunku firmowego, bank postawił na atrakcyjny cennik.

 

Przedsiębiorcy zainteresowani kontem firmowym Firma to ja nie zapłacą za jego otwarcie i prowadzenie. Bank nie naliczy również opłat za:

  • wydanie karty debetowej do rachunku (i to niezależnie od ilości kart, o które przedsiębiorca zawnioskuje),
  • wpłaty gotówki w placówkach banku,
  • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju.

 

Jeśli chodzi o opłatę za obsługę karty debetowej, to bank takiej nie naliczy wówczas, gdy przedsiębiorca wykona za pomocą otrzymanej karty płatniczy transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę co najmniej 400 zł. W miesiącu, w którym ten wymóg nie zostanie spełniony, przedsiębiorca będzie zobowiązany uregulować opłatę w wysokości 4,99 zł.

 

By oszczędzać pieniądze i czas

 

Dla wielu przedsiębiorców liczy się możliwość oszczędzania pieniędzy i czasu. Idea Bank wychodzi naprzeciw tym potrzebom, bo oferuje dostęp do Idea Cloud. Co to takiego? To specjalny system ułatwiający codzienne zarządzanie firmą. Dzięki dostępowi do Idea Cloud, przedsiębiorca może wystawiać i wysyłać faktury, tworzyć bazy danych swoich klientów czy kontrahentów i wnioskować o przyznanie kredytu lub pożyczki.

 

Fakt, że Idea Cloud jest wyposażony w program do fakturowania oznacza tyle, że przedsiębiorca nie musi takiego szukać i nabywać. Czas oszczędza również dzięki temu, że wygenerowany dokument może od razu wysłać swojemu klientowi.

 

Przedsiębiorca może również oszczędzać swój czas, jeżeli zdecyduje się korzystać z mobilnego wpłatomatu. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Idea Bank, wielu przedsiębiorców prowadzących punkty handlowo-usługowe codziennie wpłaca utarg do banku. By wyeliminować konieczność poszukiwania najbliższej placówki banku, przedsiębiorca może skorzystać ze wspomnianego mobilnego wpłatomatu. Wówczas pieniądze z siedziby firmy odbiorą pracownicy Idea Banku i tym samym nie będzie on musiał martwić się o koniecznością dotarcia do oddziału banku przed jego zamknięciem. Wpłacone pieniądze zostaną zaksięgowane na rachunku bankowym przedsiębiorcy w ciągu 30 minut.