Uroczystość wręczania nagród laureatom Konkursu „Najpiękniejszy zabytek Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu”.

534
Konkurs zorganizowany został przez panią Renatę Kasiewicz , opiekunkę szkolnego Koła Sympatyków Tomaszowa Mazowieckiego, z okazji przypadającej w zeszłym roku 185. rocznicy nadania naszemu Miastu praw miejskich. Jego adresatami byli uczniowie tomaszowskich gimnazjów i młodzież ZSP nr 6. Konkurs nawiązywał do najpiękniejszych miejsc naszej małej ojczyzny – Miasta oraz Powiatu Tomaszowskiego.
Laureatami konkursu zostali: w kategorii najlepsza praca artystyczna: wśród gimnazjalistów zwyciężyła Angelika Jaśkiewicz, spośród uczniów ZSP nr 6 zwyciężyła: Daria Jakóbczyk; w kategorii najlepsza prezentacja multimedialna: wśród gimnazjalistów zwyciężył: Jakub Kafar, wśród uczniów ZSP nr 6 zwyciężyła: Ewelina Adamus.
Z rąk pani Dyrektor i Członka Zarządu Powiatu pani Barbary Robak oraz przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, pana Antoniego Smolarka i pana Zygmunta Dziedzińskiego laureaci odebrali dyplomy i nagrody książkowe.
Podczas uroczystości wręczono również nagrody za udział w konkursie fotograficznym Tomaszowskie Street Photo, którego organizatorem był pan Dariusz Kubryn. W konkursie zwyciężyli: Sandra Ogórek, Paulina Kołakowska, Filip Okupnik.
W repertuarze muzycznym zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Natalia Suros i Anna Bystrońska, które zaśpiewały piosenki: A może byśmy tak najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa… Ewy Demarczyk oraz Niebo z moich stron Czerwonych Gitar. Ponadto wszyscy zebrani wysłuchali wykładu o historii i zabytkach Tomaszowa, pani doktor Gabrieli Ziółkowskiej.
W przygotowaniu uroczystej gali udział wzięli uczniowie: Daria Skrobek, Bartłomiej Wojciechowski, Karolina Kuśmierska, Bartłomiej Dworak, Mateusz Król, Mateusz Trębacz, Magdalena Staruch, Sara Staniaszek.
Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Adam Tataradziński – oprawa muzyczna, Jacek Dziubiński – oprawa dźwiękowa.
Całość uroczystości przygotowała nauczycielka języka polskiego Katarzyna Jaworska oraz nauczycielka historii Renata Kasiewicz.