Kredyt gotówkowy na pomoc w trudnej sytuacji

905

W życiu każdego przychodzi taki moment, że potrzebuje ekspresowej gotówki. Nie ważne czy chodzi o zepsute auto, spontaniczną wycieczkę czy dług do spłacenia. Warto pamiętać, że w takich przypadkach korzystne będzie skorzystanie z ofert kredytu gotówkowego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.

Pomocne dłonie

Kredyt gotówkowy pod względem zalet wyróżnia się bowiem wśród pozostałych możliwości. W końcu o tym, jak niebezpieczne jest pożyczanie funduszy od instytucji poza bankowych, dziś już nie trzeba nikogo przekonywać. Tymczasem zasady działania banków nie dość, że są jasne i przejrzyste, to również są prowadzone we współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego oraz Bankowym Fundusz Gwarancyjny.

Kredyt gotówkowy przydzielany jest wyłącznie przez bank. Klient indywidualny nie musi deklarować celu, na który chce przeznaczyć zastrzyk finansowy. Poza tym kredyt gotówkowy obowiązuje dość krótki okres finansowania, a bank przydziela maksymalnie 80 tysięcy złotych na raz. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest uproszczona, aczkolwiek dokładne badanie zdolności kredytowej. Oznacza to, że chociaż nie musimy załatwiać mnóstwa formalności. Jeśli mamy wątpliwości, czy dalibyśmy radę spłacić kredyt to przedstawiciele banku zadają o to, by było to dla nas realne. Po pierwsze: pomogą nam ustalić korzystne warunki i nie dopuszczą do zaciągnięcia zbyt wysokiego kredytu. To istotne, bowiem dzięki temu unikniemy wpadki w spiralę zadłużenia. Doradcy finansowi banku mają za zadanie pomagać klientom, stąd będą tłumaczyć dokładnie każdy zapis umowy.

Z kolei osoby, które mają pewność, że bez problemu spłacą kredyt, mogą go otrzymać już nawet w 15 minut. To dlatego, że zasady przyznawania tego rodzaju finansowania są proste i przejrzyste. Co również istotne – kiedy ubiegamy się o kredyt gotówkowy, najczęściej banki nie wymagają przedstawiania zabezpieczeń. Nie są wymagane podpisy żyrantów, często nie trzeba nawet składać własnego wkładu.

Zawsze jest dobra pora

Mało tego, spłatę kredytu możemy monitorować przed Internet – za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej w telefonie. Dzięki temu zawsze mamy dostęp do informacji na temat salda czy harmonogramu spłaty. To także rozwiązanie wygodne – do komputera można bowiem usiąść w piżamie, kapciach i z kubkiem ulubionej herbaty w ręku, niezależnie od pory dnia lub nocy. Dzięki temu nie jesteśmy zależni od godzin pracy placówki bankowej.