Udane ferie z „emdekiem”

468


Od wielu lat Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Maz. w pierwszym tygodniu ferii organizuje półkolonię zimową, która pozwala dzieciom z naszego miasta i powiatu atrakcyjnie i aktywnie spędzać czas. W tym roku dzieci uczestniczące w półkolonii brały udział w wycieczkach do Łodzi, gdzie odwiedzili eksperymentarium, salę lasergame, McDonalda oraz do kina trójwymiarowego w Piotrkowie Tryb. na film „Alvin i wiewiórki” W zastępstwie kuligu, bryczkami pojechały do Spały, a po powrocie ogrzały się przy ognisku, przy którym piekły kiełbaski. Dużo radości dzieciom sprawiły zajęcia na ściance wspinaczkowej w hali przy ulicy Farbiarskiej oraz na pływalni Zespołu Szkół nr 4, także zajęcia plastyczne, liczne gry i zabawy sportowe i umysłowe Na zakończenie półkolonii wszyscy jej uczestnicy, zajadając smaczną pizzę, otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe płyty ze zdjęciami. Do dyspozycji dzieci codziennie był autokar oraz pyszne obiady w stołówce Gimnazjum nr 7.

Z kolei od 14 do 21 lutego odbywał się obóz narciarsko- snowboardowy w Zakopanem, który również staje się już udaną tradycją „emdeku”. Miejscem zakwaterowania uczestników była willa „Basieńka” położona nieopodal Nosala i ciesząca się bardzo dobrymi warunkami i wyżywieniem. Oprócz codziennych szaleństw na stokach Litwinki, Kaniówki, Małego Cichego, Suchego położonych w okolicach Zakopanego i Białki Tatrzańskiej, młodzi tomaszowianie doskonale spędzali wolny czas na termach w Szaflarach, podczas ogniska, spacerów po Tatrzańskim Parku Narodowym, Krupówkach. Młodym miłośnikom białego szaleństwa towarzyszyli wykwalifikowani instruktorzy uczący i doskonalący umiejętności jazdy na nartach i na snowboardzie.

– Cieszymy się, że mimo nie najlepszej aury, zarówno uczestnicy półkolonii, jak i obozu zimowego byli bezpieczni i przede wszystkim bardzo zadowoleni i uśmiechnięci, co jest dla nas największą motywacją do pracy. Nie do końca dopisała nam pogoda w górach, ale jej brak rekompensowała atmosfera wśród uczestników wyjazdu- podsumowuje dyrektor placówki Tomasz Zdonek.