XIII Powiatowy Konkurs Pisanek i Palm Wielkanocnych rozstrzygnięty

628

Organizatorami Konkursu byli Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wójt Gminy Będków, Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Będkowie.

W konkursie udział wzięły reprezentacje 10 Kół Gospodyń Wiejskich powiatu tomaszowskiego. Komisja konkursowa oceniała przedstawione prace w następujących kategoriach:


– pisanek wykonanych tradycyjnymi technikami z zachowaniem tradycyjnego wzornictwa i materiałów,


– palm wykonanych tradycyjnymi technikami,


– pisanek wykonanych współczesnymi technikami według własnej inwencji twórczej,


– palm wykonanych współczesnymi technikami według własnej inwencji twórczej.


Wybór okazał się niezwykle trudny, bo poziom prezentowanych prac był naprawdę wysoki, zarówno w przypadku palm i jak i pisanek. W kategorii pisanki tradycyjne wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Łaziska (gm. Tomaszów Maz). Zaś w kategorii pisanek nowoczesnych na pierwszym miejscu znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich Glina (gm. Rzeczyca).

Najpiękniejszą palmę wykonaną techniką tradycyjną zaprezentowało Koło Gospodyń wiejskich z Wykna (gm. Będków ) i tym samym zajęło pierwsze miejsce. A Koło Gospodyń Wiejskich z Annopola Dużego (gm. Czerniewice) zajęło pierwsze miejsce w kategorii palma wykonana technikami współczesnymi. Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie dziękujemy za wspaniałe stoiska konkursowe, zaangażowanie w prezentacje prac a przede wszystkim ogrom pracy włożony w konkursowe pisanki i palmy. Na stołach konkursowych nie zabrakło baranków i bab wielkanocnych, smakowitych wędlin i potraw. Wszyscy laureaci i uczestnicy tegorocznego konkursu otrzymali cenne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim. Nagrody wręczyli starosta Mirosław Kukliński, członek zarządu Leszek Ogórek, poseł na sejm RP Elżbieta Radziszewska oraz wójt gminy Lesław Kołodziejczyk.