Szkoła Podstawowa nr 14 z kolejną tablicą interaktywną

573
Program „Moje miasto bez elektrośmieci” to obecnie najsprawniejszym programem zbierania elektrośmieci w Polsce. Dotychczas objął 10 milionów Polaków, a w ciągu najbliższych trzech lat obejmie kolejne 15 mln. Projekt skupia się na przekazaniu mieszkańcom polskich gmin, szczególnie tym najmłodszym, zasad prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, a także edukacji  ekologicznej.

Szkoła z Tomaszowa Mazowieckiego uczestniczy w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” od 2015 roku, w tym czasie odebrała już trzy tablice interaktywne. Tym bardziej sukces placówki zasługuje na uwagę, ponieważ w tak krótkim czasie uzbierali bardzo dużo elektrośmieci. Szkoła realizuje misję akcji poprzez promowanie i realizację ekologicznych postaw oraz organizację zbiórek zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych na teranie szkoły.

Wręczenie nagrody odbyło  się 16 marca podczas uroczystego apelu, przygotowanego przez nauczycieli i uczniów. Nagroda została przekazana dyrekcji przez przedstawiciela ElektroEko organizatora projektu.