Karolina Gąsecka sportowcem roku 2015!

292
W czwartek, w Ośrodka Kultury "TKACZ" – filii Miejskiego Centrum Kultury – odbyło się podsumowanie plebiscytu.

Do plebiscytu zgłoszono 22 sportowców. Głosować mogli czytelnicy Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego za pomocą specjalnie przygotowanych kartach do głosowania. Uroczyste podsumowanie plebiscytu i wręczenie nagród najlepszym sportowcom odbyło się w czwartek w O.K. „TKACZ”.

Patronat nad plebiscytem objęli: prezydent Tomaszowa Marcin Witko i starosta tomaszowski Mirosław Kukliński.

Plebiscyt 2015

1. Karolina Gąsecka (IUKS 9) – łyżwy szybkie, wrotki         2614 pkt

srebrna medalistka mistrzostw Polski młodzików, rekordzista Polski juniorek i młodziczek na dystansie 5000 m, uczestniczka mistrzostw świata juniorów (4 miejsce w biegu drużynowym), medalistka Viking Race, medalistka torowych i ulicznych mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim, trenerka Jolanta Kmiecik,

2. Kamil Cyran (KP RKS Lechia 1923) – piłka nożna            2054 pkt

pomocnik i obrońca zespołu seniorów –  aktualnie wicelidera III ligi, trener Dariusz Rogulski,

3. Damian Żurek (IUKS 9) – łyżwy szybkie, wrotki               1988 pkt

złoty i srebrny medalista mistrzostw Polski młodzików, rekordzista Polski młodzików na 500 m, uczestnik Pucharu Świata Juniorów, medalista torowych i ulicznych mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim, trenerka Jolanta Kmiecik,

4. Cezary Izbiński (Parafialne Stowarzyszenie Dyscyplin Siłowych) – sporty siłowe    1868 pkt

wicemistrz Polski seniorów w armwrestlingu (siłowaniu na ręce), trener Zbigniew Bartos,
firma Rembor General

5. Nina Staruch (Młodzieżowy Klub Sportowy) – lekkoatletyka     1814 pkt

piąta miotaczka mistrzostw Polski młodzików w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, wicemistrzyni  makroregionu, trenerzy Beata Goździk i Arkadiusz Lechowicz,

6. Karolina Bosiek (IUKS 9) – łyżwy szybkie, wrotki                 1774 pkt

mistrzyni Polski młodzików, rekordzistka Polski młodziczek na dystansach: 500, 1000, 1500 i 3000 m, uczestniczka mistrzostw świata juniorów (4 miejsce w biegu drużynowym).medalistka Puchary Świata Juniorów w sprincie drużynowym, medalistka Viking Race, medalistka torowych i ulicznych mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim, trenerka Jolanta Kmiecik,

7. Natalia Pasińska (MUKS Wiking) – kajakarstwo                       1744 pkt

brązowy medal długodystansowych mistrzostw Polski w K-1 młodziczek na dystansie 6.000 m, piąta w mistrzostwach Polski młodziczek w K-1 na 2.000 m, druga w międzywojewódzkich mistrzostwach młodziczek w K-1 na 2 km, trener Kazimierz Gałczyński,

8. Marta Mysur (Bełchatowska Akademia Taekwon-Do)                 1720 pkt

tomaszowska policjantka indywidualnie zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w taekwon-do ITF we Włoszech oraz dwa srebrne krążki z drużyną Polski w technikach specjalnych i testach siły, ma też złoty medal w drużynie na mistrzostwach Europy

9. Wiktor Musiał (KS Lechia) – siatkówka                                       1634 pkt

podstawowy atakujący aktualnego wicelidera II ligi, wychowanek tomaszowskiego Wikinga (poprzednika KS Lechia),  trener Tomasz Migała

10. Dawid Izbiński (Parafialne Stowarzyszenie Dyscyplin Siłowych) – sporty siłowe     1600 pkt

dwukrotny wicemistrz Polski juniorów w armwrestlingu na obie ręce w kat. do 100 kg, dwukrotny mistrz Polski juniorów w armwrestlingu na obie ręce w kat. powyżej 90 kg, trener Zbigniew Bartos.