Dzień otwarty w Wyspiańskim

1012

Przybyłych uczniów i ich rodziców przywitała Pani Dyrektor i wraz z gronem pedagogicznym zaprosiła do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach. Gimnazjaliści mogli podziwiać umiejętności uczennic z klas o profilu fryzjerskim, które zaprezentowały wiosenne fryzury. Mogli również poddać się stylizacjom fryzjerskim, a także sprawdzić własne umiejętności,  realizując różne pomysły uczesań. Natomiast uczniowie interesujący się grafiką wzięli udział w ciekawych warsztatach pod tytułem Z grafiką za pan brat. Z kolei  zainteresowani zawodem fototechnika uczestniczyli w sesji zdjęciowej oraz   warsztatach z fotografii, w trakcie których mogli zgłębić  wiedzę o aparatach analogowych oraz poznać możliwości zastosowania lamp studyjnych.

 

Dużą ciekawość wśród odwiedzających nas uczniów wzbudził nowy kierunek kształcenia – Technik Przemysłu Mody. Młodzież mogła obejrzeć artystyczny  pokaz mody utrzymany w stylu pop art.  

 

Tradycyjnie już dla gimnazjalistów uzdolnionych artystycznie została zorganizowana otwarta lekcja rysunku, w ramach której nauczyciele udzielali  fachowych porad oraz „na gorąco” oceniali wykonane prace. Nie zabrakło również atrakcji sportowych, takich jak: trening piłki ręcznej czy Fit and Jump-u. Pomiędzy zajęciami przybyli gimnazjaliści mogli odpocząć przy słodkim poczęstunku w „Kawiarence Wyspiańskiego”.

 

Przedświąteczny Dzień Otwarty w ZSP nr 6 spotkał się z zainteresowaniem i uznaniem odwiedzających nas gimnazjów szkół tomaszowskich i powiatu tomaszowskiego, a także Opoczna, Rawy Mazowieckiej i Piotrkowa Trybunalskiego.

 

W swojej ofercie edukacyjnej na rok 2016/2017 Wyspiański proponuje następujące kierunki kształcenia:

 

w Technikum nr 5:

  • Technik Usług Fryzjerskich  
  • Technik Cyfrowych Procesów Graficznych
  • Fototechnik
  • oraz nowość Technik Przemysłu Mody

 

w Liceum Plastycznym z możliwością wyboru specjalizacji:

  • aranżacja przestrzeni
  • projektowanie graficzne
  • projektowanie ubioru

 

Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy na kolejne Dni Otwarte, które odbędą się  22 kwietnia oraz 21 maja.

 

Do zobaczenia.