Budowa krytego toru lodowego!

1286

Znamy firmę, która zaprojektuje i wybuduje kryty tor lodowy w Tomaszowie Maz. Cała inwestycja będzie kosztowała 47 mln zł, a planowane zakończenie robót przewidywane jest na wiosnę 2017 roku.

Umowę na realizację tego zadania podpisali Ryszard Stompór, dyrektor firmy Rosa-Bud, Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Tomasz Jurek, zastępca prezydenta miasta. W czwartek (12 maja) zespół projektowy spotka się w Urzędzie Miasta by omówić pierwsze sprawy związane z realizacją tej inwestycji. W ciągu kilku tygodni poznamy projekt obiektu.

witko

Firma Rosa-Bud złożyła najkorzystniejszą ofertę i tym samym wygrała przetarg na zaprojektowanie i budowę obiektu w naszym mieście. Żaden z pozostałych 8 oferentów nie złożył protestu.

tor lodowy
W obiekcie kubaturowym mają znaleźć się: lodowisko wewnętrzne, boisko wewnętrzne wielofunkcyjne, korty tenisowe, trybuny stałe i trybuny rozkładane. Obiekt będzie przystosowany do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej (Mistrzostwa Polski, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy i Świata). Będzie również spełniał wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. W okresie zimowym organizowane będą ślizgawki ogólnodostępne oraz inne imprezy sportowe. Tor lodowy pozostanie w obecnym miejscu, a także wykorzystana zostanie istniejąca maszynownia.

Jeśli proces inwestycyjny będzie przebiegał sprawnie i bez żadnych zakłóceń, to otwarcie obiektu odbędzie się wiosną przyszłego roku. Hala będzie mogła pomieścić około 10 tys. widzów. Przypomnijmy, że projekt znalazł się w programie inwestycji strategicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki.

tor

źródło – http://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/hala-lodowa-w-tomaszowie-umowa-podpisana-wkrotce-rozpocznie-sie-budowa-/