Zalety i wady mebli ogrodowych z technorattanu

804

Solidność i ciekawy design to podstawowe zalety współczesnych mebli ogrodowych. Wśród nich wyróżniają się modele z technorattanu. Powstają z bardzo wytrzymałego tworzywa syntetycznego, które znakomicie radzi sobie z wilgocią oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. To zaś przekłada się na ich ogromną popularność. Sprawdź, dlaczego warto na nie zwrócić uwagę.

Jak powstają meble technorattanowe?

Technorattan jest tworzywem syntetycznym, które najczęściej powstaje z poliuretanu. Meble technorattanowe wykonywane są ręcznie, dlatego wyróżniają się piękną plecionką. To zaś jedna z przyczyn ich ogromnego sukcesu – w strukturze perfekcyjnie imitują naturalny rattan, jednak pozbawione są wad tego materiału. Współcześnie mają też ciekawą, o wiele tańszą alternatywę, jaką stanowią meble z polipropylenu. Także one wykonywane są z tworzywa sztucznego, ale w zupełnie innej technologii. Materiał formowany jest fabrycznie metodą wtryskową w urokliwą plecionkę.

Zalety mebli z technorattanu

Kluczem do popularności mebli technorattanowych jest nie tylko piękny, pleciony design, lecz także niezwykła solidność. Technorattan jest bowiem odporny na oddziaływanie wilgoci. Nie szkodzą mu ani niskie, ani wysokie temperatury, dlatego może spędzić na świeżym powietrzu nawet cały rok. Ponadto nie blaknie pod wpływem promieniowania słonecznego – tak więc kolory zachowują swoją wyrazistość przez wiele lat. Meble technorattanowe dostępne są w wielu barwach – od tych zbliżonych do naturalnego rattanu, czyli brązów, przez biel, czerń, szarość aż po soczystą zieleń. Tworzywo nie wymaga przy tym skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy regularne odkurzanie i mokra szmatka. Jeśli meble z technorattanu zimują w ogrodzie, warto jedynie zabezpieczyć je przed ciężkim śniegiem. A ponieważ są bardzo lekkie, mogą często zmieniać swoje miejsce w zależności od potrzeb.

Gdzie używa się mebli technorattanowych?

Meble z technorattanu sprawdzają się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w salonie. Wszędzie, gdzie się pojawiają, wprowadzają nutkę przytulności w eleganckim wydaniu. Za ich pomocą łatwo urządzić strefę wypoczynkową na balkonie, tarasie, werandzie czy w ogrodzie. Warto zwrócić uwagę na komplet mebli technorattanowych Calmo, który składa się z 2 foteli, sofy 2-osobowej oraz praktycznego stolika kawowego. Z kolei zestawy Nilamito (z płaską plecionką) i Ligurito (z półokrągłą) pozwalają w pełni wykorzystać dostępne miejsce. W kompletach znajdują się 2 moduły narożne, 1 środkowy, puf, a także stolik kawowy. Meble z technorattanu są często wybierane również przez właścicieli hoteli, kawiarni i restauracji.

Czy meble z technorattanu mają wady?

Jedyną wadą mebli technorattanowych jest ich dość wysoka cena. Wynika to z wysokiej jakości materiałów, a także trudniejszej technologii produkcji, czyli ręcznego plecenia. Ponieważ meble z technorattanu służą przez wiele lat, zawsze jednak stanowią doskonałą inwestycję.

Artykuł napisany został przez ekspertów z firmy Meblobranie.pl specjalizującej się między innymi w sprzedaży mebli ogrodowych: http://www.meblobranie.pl/ogrodowe/zestawy