Zobacz, kto wystąpi na Dniach Tomaszowa.

1116

SARSA, PAPA D., Grubson, Marcin Daniec, Kraków Street Band, Indios Bravos i koncert Orkiestry Wojskowej – wiemy już kto wystąpi podczas Dni Tomaszowa 2016! Święto naszego miasta odbędzie się od 24 do 26 czerwca na pl. Kościuszki i Tomaszowskich Błoniach.

Dni Tomaszowa rozpoczną się w piątek, 24 czerwca na pl. Kościuszki. Najpierw odbędzie się defilada powietrzno-lądowa 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Później na scenie zobaczymy artystów lokalnych (chór miejski, kwintet miejski, El Fuego). Wieczorem wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bytomia, a tuż po niej, w rytmach dyskotekowych hitów, publiczność do tańca porwie zespół OMEGA. Tego samego dnia odbędzie się również mecz piłkarski oldbojów o Puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Na stadionie im. Braci Gadajów zmierzą się: RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pilica Tomaszów Mazowiecki. Początek o godz. 17.

W sobotę, o godz. 14 na pl. Kościuszki rozpocznie się blok koncertowy zespołów wielu kultur. Muzykę żydowską zaprezentuje Olga Mieleszczuk z zespołem w projekcie Yiddish tango, włoską Roberto Zucaro, a amerykańską muzykę dixielandową (jazz tradycyjny) Kraków Street Band. Na tegorocznym święcie miasta nie zabraknie klimatów związanych z Mistrzostwami Europy 2016 we Francji.  Przed publicznością wystąpi znany polski satyryk i artysta kabaretowy – Marcin Daniec. Następnie, impreza po paradzie ulicami miasta przeniesie się na Tomaszowskie Błonia, gdzie po raz pierwszy w Tomaszowie odbędą się konfrontacje muzyczne o Nagrodę Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Na scenie zmagać się będą zespołu z województwa łódzkiego. Jako ostatnia, na scenie wystąpi Marta Markiewicz, czyli popularna SARSA.

W niedzielę na Tomaszowskiej Przystani odbędą się dwa turnieje: XXIII Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Komendanta Straży Miejskiej , I Turniej minikoszykówki o puchar Prezesa Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej. Ten dzień na Tomaszowskich Błoniach rozpocznie się koncertem zespołu FBI. Później na scenie wystąpią: PAPA D., Indios Bravos i Grubson. Na zakończenie święta miasta zobaczymy pokaz sztucznych ogni.
We wtorek odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Marcin Witko, zastępca prezydenta Zofia Szymańska, dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki Małgorzata Śmiechowicz i dyrektor Miejskiego Centrum Kultury oraz prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Trzcina” Barbara Przybysz, przedstawili program tegorocznych Dni Tomaszowa.

źródło – http://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/zobacz-kto-wystapi-na-dniach-tomaszowa-2016/