Urlop w Hiszpanii – najatrakcyjniejsze kierunki Urlop w Hiszpanii – najatrakcyjniejsze kierunki

709

Wakacje w pełni, więc jeśli wciąż nie mamy wybranego kierunku na urlop warto przejrzeć oferty last minute i wybrać się do Hiszpanii. Ten słoneczny kraj oferuje różnorodne atrakcje, piękne plaże, ciepłe morze i zachwycające zabytki. Podpowiadamy kilka najciekawszych kierunków.

W Hiszpanii czeka na nas nie tylko słońce i wieczna fiesta, ale także przyjaźni mieszkańcy, śródziemnomorskie przysmaki oraz dobry klimat. Dodając do tego ciepłą wodę w morzu oraz piaszczyste plaże otrzymamy przepis na wakacje idealne. Na turystów czeka całe wybrzeże z takimi miejscami, jak Costa Brawa, Costa del Sol czy Costa de la Luz, ale także niezwykłe Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Więcej kierunków znajdziemy na stronie r.pl/hiszpania/.

Atrakcyjne miejsca

Hiszpania oferuje przyjezdnym nie tylko odpoczynek na plaży, ale przede wszystkim zachwycające miasta i zabytki. Planując wakacje warto do planu wycieczki dodać zwiedzanie kilku miejsc, takich jak: Madryt, Barcelona, Sewilla czy Saragossa. W stolicy koniecznie musimy zobaczyć muzeum Prado, a w Barcelonie słynny stadion piłkarski oraz jedne z najpiękniejszych dzieł architektury, czyli kościół Sagrada Família lub ogród Park Güell. Jeśli mamy taką możliwość warto zwiedzić zarówno północną Hiszpanię (Katalonię) oraz Południową, aby zobaczyć jak zróżnicowany jest to kraj. Szeroka baza noclegowa o wysokiej jakości i profesjonalnej obsłudze ułatwi nam swobodne poruszanie się po terenie Hiszpanii.

Śródziemnomorskie przysmaki

Obok atrakcyjnych miast, plaż oraz zabytków na turystów czekają hiszpańskie przysmaki. Najsłynniejsze paella, gazpacho czy fabada, tapas oraz chorizo, a do tego świeże owoce morza, oliwki i aromatyczne wina. Hiszpanie jedzą dużo kiełbas oraz wędlin, ale jednocześnie prowadzą zdrowy i aktywny tryb życia. Gorący klimat, popołudniowa sjesta oraz zamiłowanie do wina sprawia natomiast, że są niezwykle optymistycznie nastawieni do życia, nigdzie się nie spieszą oraz bardzo gościnnie przyjmują przyjezdnych.