Nie dawaj zarobić bankom – wymieniaj walutę w kantorach internetowych!

906

Od czasu do czasu prawie każdy z nas wymienia walutę. Niezależnie kim jesteś – podróżnikiem, przedsiębiorcą czy kredytobiorcą – nie przepłacaj za walutę! Zamiast banku wybierz kantor internetowy.

Czy wymiana walut w kantorze internetowym się opłaca?

Jeszcze do niedawna oszczędna wymiana waluty polegała po prostu na znalezieniu miejsca, w którym proponowany jest najlepszy kurs. Dziś, żeby kupić lub sprzedać walutę korzystnie, nie musimy już biegać po całym mieście – wystarczy nam dostęp do internetu.

Czynnikiem, który ma główny wpływ na ceny walut jest spread walutowy. Jest to różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna danej waluty. Warto pamiętać, że im niższy spread, tym więcej pieniędzy zostaje w naszym portfelu – a jeżeli spread jest wysoki, to tracimy pieniądze.

W bankach spread walutowy zazwyczaj waha się od 5 do 7%, a w kantorach od 2,5 do 4%. Natomiast na ergokantor.pl spread wynosi najczęściej pomiędzy 1,5 do 2,5%. Jest różnica, prawda? Dlatego nie dawaj zarobić bankom i wymieniaj walutę sam w kantorze internetowym!

Dlaczego spread w kantorach wirtualnych jest niższy?

Wirtualny kantor może nam zaoferować korzystniejsze kursy walut przede wszystkim dlatego, że na bieżąco aktualizuje je na rynku Forex. W przeciwieństwie więc do tradycyjnych kantorów i banków nie musi się zabezpieczać na wypadek nagłych skoków cen walut – a tym samym może obniżyć spread.

Oprócz aktualności kursów, warto wziąć pod uwagę też koszty prowadzenia takich biznesów. W przypadku e-kantoru niepotrzebny jest wynajem i utrzymywanie lokali w centrach miast, zbędne są też specjalne sejfy i konwoje – w kantorze online wszystkie transakcje są bezgotówkowe. Rzeczywiście cała infrastruktura techniczna nie jest tania – jednak w przypadku kantorów internetowych równowagą jest niemalże nieograniczony zasięg i liczba klientów.

Co ważne, wymiana walut online jest nie tylko korzystna, ale także bezpieczna, szybka i wygodna. Żeby zakupić walutę na zagraniczny wyjazd, nie musisz nawet wstawać w ulubionego fotela!