Wyrażaj siebie poprzez uśmiech

795

W kwestii wyglądu, nawet zdrowe zęby mogą przedstawiać wiele niedoskonałości. Taki stan rzeczy, najczęściej jest wynikiem zaniedbań z przeszłości. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pozwolą rozwiązać ten problem. Ogólnodostępne środki do samodzielnego stosowania zwykle nie zapewniają pożądanych rezultatów, aby zlikwidować skutki wieloletnich zaniedbań, niezbędna jest interwencja specjalisty. Tutaj z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna.

W kwestii estetyki zębów, do najczęstszych problemów należą widoczne przebarwienia, żółty lub szary kolor, nierówny zgryz oraz braki w uzębieniu. Pozornie, nie są to wyjątkowo uciążliwe niedogodności, przynajmniej nie w kwestii zdrowotnej. Każdy dentysta i ortodonta bez chwili zawahania przyzna jednak, że tego typu problemów nie należy ignorować.

Dbając o piękny uśmiech, inwestujesz w siebie

U podstaw sukcesu każdego człowieka, leży jego pewność siebie. Doskonale rozumieją to te osoby, które przebojem wdzierają się na sam szczyt hierarchii w swojej grupie społecznej lub zawodowej. Pamiętaj, że każdy z nas jest oceniany na podstawie pierwszego wrażenia, a w tym przypadku, schludny i zadbany wygląd, odgrywa największą rolę. Jego podstawą nie jest markowa odzież czy kosztowna biżuteria, a piękny, promienny uśmiech.

Stomatologia estetyczna jest odpowiedzią na problemy związane z zębami

Nie wszystkie widoczne wady uzębienia są efektem naszych zaniedbań, bardzo często wynikają one z naturalnych uwarunkowań każdego z nas. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, za kształt, wielkość oraz barwę zębów, w bardzo dużej mierze odpowiadają odziedziczone przez nas geny. Nie oznacza to jednak, że w konfrontacji z naturą, jesteśmy całkowicie bezsilni. Stomatologia estetyczna, jako niezwykle rozwinięta dziedzina, potrafi zaradzić właściwie wszystkim problemom, związanymi z uzębieniem.

Wbrew obiegowym opiniom, założeniem nie jest tu wyłącznie uzupełnianie braków w uzębieniu i prostowanie zgryzu. Ta gałąź stomatologii odpowiada między innymi także za usuwanie przebarwień i przywracanie zębom ich naturalnej bieli. Efekt ten można osiągnąć przy użyciu lasera, specjalistycznych lamp oraz żeli. Coraz większą popularnością cieszą się także licówki. Pod tym pojęciem należy rozumieć ceramiczne lub cementowe wstawki, które mają za zadanie maskować te niedoskonałości, które nie mogą być usunięte w inny sposób. Zaliczają się do nich trwałe przebarwienia, ubytki lub znaczne nierówności.

Czy jest mi to potrzebne?

Takie pytanie z całą pewnością zadaje sobie wiele osób. Owszem, z pewnymi niedoskonałościami można żyć, jednak o klasie każdego człowieka świadczy przede wszystkim to, jak dba o samego siebie. Można nosić szykowne stroje, popisywać się drogimi gadżetami, nic z tego nie zastąpi uśmiechu. To właśnie emanująca z nas radość, wyrażana gestami mimicznymi, pozwala nam zdobyć przychylność innych.

Artykuł poleca CANDEO – Dental Travel Poland