Lotnisko Gatwick – brama do Zjednoczonego Królestwa

839

Wielu Polaków jeździ do Wielkiej Brytanii. Powody ku temu mogą być różne – często jest to praca i nowe życie na obczyźnie, w innych odwiedza się rodzinę i krewnych, którzy na wyspach znaleźli swoje miejsce na Ziemi, nic także nie stoi na przeszkodzie, aby pojechać do Anglii w celach turystycznych. Obojętnie od tego, jaki jest cel podróży, warto skorzystać z lotniska Gatwick. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – aby nie przepłacać!

Najbardziej opłacalny port lotniczy w Londynie

Londyn dysponuje kilkoma lotniskami, które obsługują loty międzynarodowe. Jednak nie każdy port lotniczy w Londynie współpracuje z tanimi liniami lotniczymi, które SA najbardziej ekonomicznym sposobem na dostanie się do Wielkiej Brytanii. To właśnie lotnisko Gatwick przyjmuje samoloty takich znanych i cenionych przez Polaków przewoźników jak easyJet, Ryanair czy WizzAir. To właśnie dzięki niewielkim opłatom lotniskowym, jakie ponoszą przewoźnicy, bilet do Anglii nie kosztuje dużo – najtańsze to wydatek od 166 złotych!

Co warto wiedzieć  o Gatwick?

Gatwick to port lotniczy w Londynie, który znajduje się ok. 40 km na południe od centrum miasta. Taki sam dystans dzieli go od położonego nad Kanałem La Manche miasta Brighton. Większość ruchu lotniczego to rejsy z krajów Europejskich, ale często samoloty startują z Gatwick do portów lotniczy w USA, a samoloty ze Stanów Zjednoczonych lądują właśnie na nim. Sezonowo kursują także połączenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, latają z Gatwick także samoloty do krajów Azji oraz Afryki. W ciągu ostatnich pięciu lat lotnisko to obsługiwało co roku ponad 30 milionów pasażerów!

Jak dolecieć ekonomicznie?

Jeśli chcesz odwiedzić Anglię lub też dostać się w inny rejon Wielkiej Brytanii, możesz podróżować droga lądową – jest to jednak ponad 20 godzin w trasie, nie licząc opłat po drodze. Znacznie ekonomiczniej będzie kupić bilet do Anglii u jednego z tanich przewoźników. Wszystkie oferty samolotów lądujących w Gatwick znajdziesz w specjalistycznym serwisie FRU, który gromadzi oferty na tanie samoloty. Rejsy na to lotnisko odbywają się z m.in. Warszawy, Krakowa i Wrocławia, dzięki czemu możesz skorzystać z najbliższego portu. A ile to kosztuje? Tutaj cena uzależniona jest od konkretnego przewoźnika. Najtańsze loty to ok. 166 PLN – za bilet w obie strony – a najdroższe to wydatek nawet i 800 złotych. Warto śledzić na bieżąco serwis FRU, aby wypatrzyć ceny promocyjne oraz wyjątkowe okazje cenowe , dzięki którym można zaoszczędzić nawet większą sumę na podróży.

Z lotniska Gatwick można dostać się do centrum Londynu dzięki kolejce podmiejskiej. Obsługują ją trzej przewoźnicy, a pasażer może dostać się dzięki nim do jednej kilkunastu stacji na terenie metropolii.