Ślubowanie nowych policjantów

1039

09 stycznia 2017 r. 3 nowych policjantów złożyło ślubowanie w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Niebawem przejdą szkolenie, gdzie będą poznawać policyjne rzemiosło. Do służby trafią za nieco ponad pół roku.

W siedzibie tomaszowskiej komendy złożyli ślubowanie na sztandar Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. 3 funkcjonariuszy w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymona Hermana i Zastępcy Komendanta mł. insp. Wojciecha Tatra oraz kadry kierowniczej tomaszowskiej policji,wypowiedziało słowa roty ślubowania.
Komendant przypomniał, że praca w Policji to zaszczyt, ale przede wszystkim służba na rzecz innych. Nie zawsze jest łatwa i często wymaga poświęcenia. Zaznaczył, że mimo długiej i trudnej drogi jaką przeszli nowi policjanci, tak naprawdę wyzwania dopiero przed nimi. Już niebawem posterunkowi wyjadą na półroczne szkolenie. Poznają przepisy prawa i techniki interwencji. Kolejnym ich etapem będzie wyjazd na kilkutygodniowe praktyki. Gdy wrócą, będą gotowi do służby w szeregach tomaszowskiej policji.
źródło – Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie