Dwa złote medale i rekord Damiana Żurka na zawodach w Holandii

824

Damian Żurek zajął pierwsze miejsce w biegu na 500 m podczas zawodów Viking Race, które odbyły się w miniony weekend w holenderskim Heerenveen. Tomaszowianin z czasem 36.49 sek. ustanowił rekord na tym dystansie. W sumie, w 18-osobowej reprezentacji Polski znalazło się 8 zawodników z naszego miasta.

Największym sukcesem Polskiej reprezentacji podczas tegorocznych zawodów Viking Race był występ Damiana Żurka. Tomaszowianin dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. W takcie pierwszego dnia zawodów zdominował dystans 500 metrów z rewelacyjnym czasem 36.49 s. ustanawiający tym samym rekord Viking Race. Natomiast na dystansie 1000 metrów również nie da rywalom szans i z dużą przewagą po raz kolejny zdobył złoty medal osiągając swój rekordowy czas 1.12,04 s.

Kacper Abratkiewicz w kat. 11 lat zdobył złoty i trzy srebrne medale na 4 x 500 m i w wieloboju; Karolina Bosiek w kat. 16 lat wywalczyła dwa brązowe medale na 1.500 m i w wieloboju; Natalia Jabrzyk w kat. 15 lat zdobyła na 1500 m; Szymon Wojtakowski w kat.11 lat na 500 m. Wszyscy zawodnicy reprezentują barwy KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. W holenderskim Heerenveen nasze miasto reprezentowali również: Karolina Gąsecka, Daria Kopacz i Oskar Ślusarski.

Autor Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim