Koncert formacji KGBand

1003

W niedzielę 23 kwietnia br. o godzinie 18 w Miejskim Centrum Kultury, filii „Tkacz” przy ul. Niebrowskiej 50 wystąpi formacja KGBand. Artyści zaprezentują się w projekcie „Mira na obu brzegach tęczy”.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18 oraz w filiach: DOK, ul. Gminna 37/39; MOK, ul. Browarna 7; „Tkacz”, ul. Niebrowska 50. Bilety dostępne także na www.bilety24.pl

Początek powstania formacji to rok 2000, jeszcze pod nazwą Krzysztof Jerzy Krawczyk z zespołem powstaje debiutancka płyta pt: „Ciągle Pędzimy”. W 2003 r. za namową Stanisława Cejrowskiego zespół zmienia nazwę na KGBand (Krawczyk Grand Band) i zaczyna od nowa swoją przygodę muzyczną. W 2005 roku zespół nagrał drugą płytę pt: „Sprzedawca wiatru”. Do tego projektu leader zaprosił znane osobowości artystyczne między innymi: Marka Gaszyńskiego, Mariana Lichtmana, Bogdana Loebla oraz niezapomnianą Mirę Kubasińską, z którą zespół nawiązał później stałą współpracę.

W między czasie zespół koncertował w Polsce i zagranicą razem z Mirą i dokonał pierwszych po 20 latach nagrań z artystką. Na przełomie 2005-2006 roku miała ukazać się na 40-to lecie pracy twórczej artystki jej płyta z KGBand’em, która miała być medialnym powrotem gwiazdy po latach milczenia. Niestety los chciał inaczej, śmierć zmieniła plany, Mira odeszła nagle na drugą stronę tęczy. Zostało nagranych kilka utworów i w połączeniu z ostatnim koncertem Krzysztof J. Krawczyk z Niko w hołdzie dla artystki w 2007 roku wydaje płytę pt: „MIRACLE”.

Po śmierci artystki nastąpiły następne zmiany w zespole i tak zaproszeni zostali: Gerard Klawe, Marcin Saktura, Bartek Papierz. W międzyczasie dołączyły znakomite wokalistki Katarzyna Kołodziejczyk i Monika Maślińska. W 2010 roku powstał krążek „Marynarze szos” (piosenki o kierowcach z tek. Ryszarda Ulickiego), ciekawostką jest udział Krzysztofa Krawczyka z Trubadurów jak i jego kolegów. 2013 rok to jubileusz 10-lecia zespołu i okolicznościowe wydawnictwo z tym związane pt:”KGBand 2003-2013 X-lecie”.

Formacja dalej gra koncerty, tworzy nową muzę i bierze udział w różnych projektach muzycznych min. Festiwal Marynarze Szos, Festiwal Kobiet Mirakle, „Skamieniały Las 1914-1918”, „Mira na obu brzegach tęczy” – w tym wydarzeniu jako gwiazda bierze udział Grażyna Łobaszewska.

Autor Mariusz Chojnacki Miejskie Centrum Kultury