Ceramika Paradyż wsparła Polską Akcję Humanitarną

621

Ceramika Paradyż, firma znana z zaangażowania w inicjatywy społeczne, wsparła Polską Akcję Humanitarną w remoncie nowej siedziby.

Polska Akcja Humanitarna (PAH) to organizacja pozarządowa, niosąca pomoc osobom poszkodowanym w konfliktach zbrojnych i katastrofach naturalnych. Na czele organizacji stoi Janina Ochojska, Prezes Zarządu PAH. W ramach pomocy humanitarnej PAH zapewnia m.in. schronienie, wodę, żywność i dostęp do edukacji. Od 1992 roku organizacja udzieliła pomocy w 44 krajach. Obecnie prowadzi działania pomocowe w Somalii, Sudanie Południowym, Syrii, Iraku i wschodniej Ukrainie. W Polsce, ramach programu Pajacyk PAH wspiera także stołówki w szkołach i placówkach środowiskowych poprzez dofinansowanie posiłków dla dzieci.

W ubiegłym roku Ceramika Paradyż wsparła remont nowej siedziby Polskiej Akcji Humanitarnej. Z tej okazji, na początku marca w Warszawie, odbyło się uroczyste spotkanie, będące okazją do podziękowania partnerom PAH za współpracę i wsparcie w 2016 roku. – Przez ostatnie lata nasza organizacja rozwijała się, ponieważ coraz większej liczbie ludzi na świecie potrzebna była pomoc humanitarna. Miasto Stołeczne Warszawa przyznało nam na preferencyjnych warunkach większy, bardziej funkcjonalny lokal przy al. Solidarności 78A w Warszawie. Wyremontowaliśmy go i wyposażyliśmy dzięki wsparciu wielu partnerów, w tym Grupy Paradyż. Dzięki naszym partnerom zaoszczędzone środki będziemy mogli przeznaczyć na nasze działania statutowe – pomoc humanitarną i wsparcie w powrocie do godnego życia osób, które ucierpiały w wyniku kryzysów humanitarnych – mówi Grzegorz Gruca, Wiceprezes Zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej.

W imieniu Ceramiki Paradyż, specjalne podziękowanie z rąk Grzegorza Gruca, odebrał Rzecznik Prasowy firmy – Tomasz Popielawski.