Lechia pewnie pokonała AZS Uniwersytet Łódzki

877

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pewnie pokonali AZS Uniwersytet Łódzki w ramach I rundy fazy play-off. W tym spotkaniu trener Tomasz Migała dał szanse gry młodym zawodnikom.

Od pierwszych minut Lechia goniła wynik do stanu 6:6, ale później przejęła inicjatywę. Pierwsze skrzypce grał blok Lechii i goście nie mogli rozwinąć skrzydeł w ataku.

Mając komfortową przewagę, trener  Tomasz Migała, zaczął wprowadzać zmiany, dając szanse do gry młodym zawodnikom. Szczególnie na placu gry wyróżniał się Maciej Janikowski. Zawodnik brylował w zagrywce, bloku i ataku, kończąc również efektowne pipe’y. Posługując się piłkarską retoryką, można śmiało powiedzieć, że był to „mecz do jednej bramki w wykonaniu jednego zawodnika”. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem tomaszowian.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS Uniwersytet Łódzki 3:0

(25:15, 25:12, 25:21)

Skład Lechii: Bartłomiej Neroj (k), Michał Mysera, Maciej Janikowski, Michał Cymerman (l), Jakub Guz, Mariusz Pruski, Rafał Obermeler, Patryk Kucharski, Wiktor Musiał, Damian Migała, Daniel Reszka, Mikołaj Kubryn, Michał Lechowski, Patryk Laskowski.

Sztab: Tomasz Migała, Bartłomiej Rebzda, Andrzej Zając, Wojciech Dębiec